Gidiş Dönüş

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcular

1 Yetişkin
Yolcular 1 Yetişkin 0 Çocuk
 • Yetişkin
 • Çocuk
TAMAM

Gidiş

Dönüş

Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

İçindekiler

Bodrum Kos feribot bileti satın alma işlemlerinizde tercih edebileceğiniz Ferry Bilet ile güvenli bir ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz. Bodrum - Kos arası feribot biletleri, tek yön veya gidiş dönüş şeklinde tercih edilebilmektedir. Biletler online ortamlardan güvenle satın alınabilmektedir. Farklı tarih ve saat aralıklarından oluşan seferler kişinin isteğine göre tercih edilebilmektedir. Bilet satın alma işlemlerinde yolcu sayısı, yolcunun yetişkin veya çocuk olduğuna dair bilgiler girilmelidir.

Bodrum Kos Feribot Bileti ve Sefer Saatleri

Bodrum Kos arası feribot ile yapılan seferlerde, sefer saatleri önemli bir rol oynamaktadır. Tek yön gidiş, Kos Bodrum feribot seferi dönüş ayrı ayrı veya aynı gün gidiş-dönüş birlikte olarak alınabilecek biletler, sefer saatlerine dikkat edilerek alınmalıdır. Bilet satın alma esnasında feribotun kalkacağı liman ve varış gerçekleştireceği limana dikkat edilmelidir.

Ferry Bilette Bodrum-Kos feribot seferlerinin saatleri Bodrum Kale Port kalkışlı olmak üzere sabah ve öğleden sonra saat 'dadır. Kos kalkışlı feribotlar ise sabah ve öğleden sonra aynı gün saatlerinde mevcuttur. Yolcu, hareket saatine liman içinden en az kala feribotta hazır bir şekilde bulunmak gerekir. Güncel bodrum express sefer saatleri, tarihleri ve feribot sefer ücretleri için Ferry Bilet sitesini takip etmeyi unutmayın. Kos Bodrum feribot bileti fiyatları da bu yıl itibariyle tek yön 20 euro, gidiş dönüş ise 40 euro şeklindedir.

bodrum kos feribot bileti

Kos Bodrum Feribot Bileti ve Yolculuğun Başlıca Kuralları

Ferrybilet sizler için Bodrum-Kos feribot hizmetini en iyi şekilde vermektedir. Feribot seferleri ve yolcu bileti hakkında genel kurallar şu şekildedir;

 • Check-in: Yolcu, pasaport vize kontrolleri ve bilet teslim işlemleri için sefer saatinden en geç 1 saat önce ilgili firmanın Checkin ofisinde olmalıdır. Sefer saatine yarım saat kala işlemler sona erer. Araçlı yolcuların uyması gereken özel hükümler ve daha fazlası için Ferrybilet sitesi genel kurallar maddelerini inceleyebilirsiniz.

Açık Biletler

 • Açık Biletler: Açık biletlerin geçerlilik süresi 6 aydır. Bilet kesim tarihinden sonra 6 boyunca kullanılmamış biletler otomatik iptal olmaktadır.

 • Biletlerin Kaybolması: Biletin kaybolmasından yolcunun kendisi sorumludur. Bilet kaybolma durumunda yeni bir bilet alınmalıdır.

 • Biletin Bir Başkasına Devredilememesi: Bilet üzerinde ismi düzenlenen yolcu bileti devredemez, başkasına satamaz.
 • Bodrum - Kos feribot bilet İptal ve İade Talebinde Bulunulması: Yönetmelik maddelerine göre alıcının cayma hakkı yoktur. Ücret iadesi bulunmamaktadır. Feribot bileti tarihi, saati ve güzergâh bilgilerinin değişimi talep edilemez. Yalnızca sefer saatinden 2 gün önce haber vermek şartı ile 1 kereliğine mahsus bilet açığa alma işlemi ile yeniden tarihleme işlemi yapılabilir.
 • Yolcunun Yunanistan’a veya Yurtdışına Çıkışının İzin Verilmediği Haller: Adli, idari sorunlar, araç sorunları gibi yurtdışına çıkışın izin verilmediği durumlarda hizmet akdi sona erer. İade talebi kabul edilmez.

Sefer Değişkliği

 • Sefer Değişikliği ve Seferin İptal Olması Durumu: Yolcuların numaraları sistemde kayıtlıdır. Yolcular sefer değişikliği ve iptalinden haberdar olabilirler.

Bilet Kontrolü

 • Bilet Kontrolü: Feribot bileti kontrolü boardinglerde bulunan barkod sistemi ile yapılır. Bileti iptal edilmiş, açığa alınmış ve tarihi değiştirilmiş yolcu feribota alınmaz.

Evcil Hayvan

 • Evcil Hayvan ile Yolculuk Edecek Yolcular ve Özel İstekler: Özel durumlar feribot katamaran hareket saatinden önce bildirilmelidir. Evcil hayvana sahip yolcular gerekli evrakları taşıyıcı firmaya ulaştırmalıdır.

Bodrum-Kos feribot seferleri, Sakız adası seferleri, Samos feribot, Rodos feribot seferleri gibi ada ziyaretlerini içeren kurallar genel anlamıyla bu şekildedir. Feribot kuralların tamamı ve detaylı bilgiler için FerryBilet üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bodrum Kos Adası Feribot Seferleri ve Genel Kurallar

Kos adası ziyaretleri için en ideal tercihlerden biri Bodrum-Kos feribot seferleridir.

Bilet satın al işlemi sonrası arası gidiş dönüş seferleri yaz aylarında genellikle her gün yapılmaktadır. Sefer günü seçildiğinde sefer saati de dikkate alınmalıdır. Kos adası Bodrum’a oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Feribot seferleri sırasında yolculuk yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Bu sebepten yaz aylarında günübirlik Kos ziyaretleri de yoğun ilgi görmektedir.

Kos Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bodrum Kos bileti aldıktan sonra Yunan Adalarının en dikkat çeken adalarından birisi Kos adasıdır. 43 km uzunluğundadır. En dar noktası 2 km genişliğinde, en geniş noktası ise 6 km genişliğindedir. Ada’nın kıyıları Bodrum kıyılarından kolaylıkla görülebilir. Kos Adası'nı ziyaret eden turistlerin %40'sinin Avrupa ülkesi, %40'u Türkiye'den %20'sinin diğer ülkelerden oluşabilmektedir.

Feribot yolculuğu oniki adaların kraliçesi şeklinde adlandırılan ada, İstanköy olarak da adlandırılmaktadır. Ada da antik kalıntılar fazlasıyla mevcuttur. Turizm burada oldukça gelişmiştir. Kos adasında yer alan doktor Hipokrat ile bağdaştırılmış Hipokrat Ağacı oldukça meşhurdur.

bodrum kos adası sefer saatleri genel kurallar

Kos adası Bodrum Yarımadası’nın karşısında, Ege Denizi’nde Karya sahiline yakın bir konumdadır. Ada, güneşli günlerin tadının çıkarılabileceği muhteşem bir Akdeniz iklimi sunmaktadır. Ziyaret edilebilecek birçok güzel plajları bulunmaktadır.

Su Kaynakları

Zengin su kaynakları, doğa harikası alanları ve verimli toprakları ile “Ege’nin Bahçesi” olarak da bilinen Kos adası, Doktor Hipokrat’ın doğduğu topraklar olduğu için tarihi güzellikleri ile de dikkat çekmektedir.

Yunanistan sınırları içerisinde yer alan Kos adası, tarihte Roma, Osmanlı, Antik Yunan ve İtalyan yönetimlerine de ev sahipliği yapmıştır. Sahip olduğu özelliklerle içinde bulunan halkı ve ziyaretçilerini büyüleyen Kos adası ziyaretleriniz için siz de acele edin.

Kos Adası Gezilecek Yerler

Kos adası, doğal güzellikleri, tarihi, berrak denizi ve tarihi ile gezmeye doyamayacağınız güzellikte bir yerdir. Feribot seferleri sonrasında gerçekleştireceğiniz Kos ziyaretlerinizde gezebileceğiniz en güzel alanlar şu şekildedir;

 • Neratzia Kalesi: Kos ziyaretlerinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi Neratzia Kalesidir. Bu kale Saint John şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir. Sonrasında kule eklenerek bugünkü halini almıştır.
bodrum kos feribot katamaran yolcu bileti
 • Hikoprat Ağacı: Neratzia Kalesi’nin önünde bulunan ağaç, Hipokrat’ın öğrencilerine burada ders verdiğine inanıldığı için bu ismi taşıyor. Ada’da meşhur olan ve sembol haline gelmiş olan bu ağaç, önündeki küçük çeşme ile de dikkat çekiyor.
Kos adası hikoprat ağacı salı pazar ve cuma günleri katamaran seferleri
 • Cezayirli Hasan Paşa Camii: Hipokrat Ağacının hemen yanında bu camiyi görmeniz mümkündür. Camii ismini aldığı Hasan Paşa tarafından 1786 yılında yaptırılmıştır. Kesme taş ile yapılan cami mimarisi ile dikkat çekiyor. Caminin yanında bulunan aslan heykeli de ziyaretleriniz esnasında dikkatinizi çekecek bir detay olabilir. Bu aslan da Gazi Hasan Paşa’nın evcilleştirip beslediği aslanına ithafen yaptırılmıştır.
Cezayirli Hasan Paşa camii antik yunan adası
 • Eleftherias Meydanı: Kos’un en merkezi noktası olan Eleftherias Meydanı, Özgürlük Meydanı ismi ile de bilinmektedir. Bu meydanın bir tarafında belediye pazarı, bir tarafında ise Defterdar Camii bulunur. Ziyaret edilmesi gereken önemli noktalardan biri olan Kos Arkeoloji Müzesi’de bu civarda bulunur. Oldukça geniş bir alana sahip bu noktada etrafı ve pazarı dilediğiniz kadar gezebilir, kafelerde dinlenerek ziyaretlerinizin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Antik Agora: Antik Dünya’dan kalma kalıntılar ilginizi çekiyorsa Kos ziyaretlerinizde uğramanız gereken bir diğer nokta Antik Agoradır.
 • Casa Romana (Roma Evleri): Şimdilerde restorasyon geçirmiş olan Casa Romana Evleri, Roma Döneminde iken 36 odalı bir villaymış. Şu anda da bünyesinde o dönemlerin gündelik yaşam ve mimarisinden örnekler barındırmaktadır.
 • Şarap Fabrikaları: Merkezden ayrılıp adanın güney tarafına doğru yola çıkıldığında dikkati ilk Şarap Fabrikaları tabelaları çekiyor. Şarap tadımı yapmak ve şarap satın almak isteyen ziyaretçiler bu alana mutlaka uğruyor.
 • Antimachia Kalesi: Kos ziyaretlerinde manzarası ve büyük surları ile dikkat çekmeyi başaran yapılardan birisi Antimachia Kalesidir. Kale içerisinde küçük bir kilise ve birçok tarihi kalıntıyı bulundurur.

Kos adasında deniz kum ve güneşten yararlanmak isteyenler için en ideal plaj alanları;

express bodrumdan kosa 1.ci sınıf otomobil bileti mümkündür

Adadaki Plajlar

 • Lambi Plajı: Kos adasının merkezinde denize girmek isteyenler için ilk akla gelecek plajlardandır. Denizi çakıllı ve berraktır. Feribot iskelesinin hemen yanında bulunan bu plaj donanımlı ve konforlu olması ile dikkat çeker.
 • Therma Plajı: Merkeze uzak bir konumda kalan Therma Plajı, kükürtlü suyu ve termal kaynak suyu ile ziyaretçilerinin beğenisini topluyor. Denizin serin suları yerine doğal kaynak sularını tercih edenler kendisini burada buluyor.
 • Marmari ve Tigaki Plajları: Aralarında küçük bir göl bulunan bu iki plaj, kumlu sahilleri ile dikkat çekiyor. Şezlong ve şemsiye kiralama işlemlerini ziyaretçilerine sunuyor. Ekstra su sporları imkanları da bulunan plajların sahillerinde yakınında bulunan at çiftliği sayesinde at ile gezilebiliyor.
 • Camel Plajı: kefalos tarafında bulunan Camel Plajı, cam gibi denizi ile görenleri büyülüyor. Sığ bir denize sahip bu plajda Kos’da en çok ziyaret edilenler arasına giriyor.
 • Agios Stefanos Plajı: Plaj hem denizinin güzelliği hem de arasındaki tarihi kalıntılar ile ziyaretçilerini etkiliyor.
İyi Bir Tatil İçin Kos Adasına Bizimle İlk Adımı Atın

Bilet almadan önce en güncel gidiş dönüş sefer tarihleri ve günleri için sitemizi mutlaka ziyaret edin. Ferry Bilet ile yolculuk, Kos Adası’na günübirlik veya konaklamalı ziyaret gerçekleştireceğiniz anlarda tüm bu güzelliklere şahit olabilirsiniz. Adaya tek yön ve gidiş dönüş sefer saatleri değişkenlik göstermez. Olumsuz hava koşulları yoksa bu mümkündür. Liman tarafından verilen bilgiler doğrultusunda seyahat planlarında tek yön olan yolcular bilet almaları mümkündür. Salı Pazar Cuma katamaran travel seferleri mevcuttur. Adada karavan kiralayabilirsiniz. Adaya giden liman bellidir. Ada Turistler tarafından en iyi ada olarak bilinmektedir. Kos’un ara sokaklarında kaybolabilir, Elefteria Meydanı’nda doyasıya gezebilirsiniz. Antik Agora tarihini eşsiz bir şekilde yaşayabileceğiniz bol bol fotoğraf çekilip paylaşabileceğiniz Kos adası ziyaretleriniz için biletinizi almayı ihmal etmeyin.