Gidiş Dönüş

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcular

1 Yetişkin
Yolcular 1 Yetişkin 0 Çocuk
 • Yetişkin
 • Çocuk
TAMAM

Gidiş

Dönüş

Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

İçindekiler

 

Çeşme Sakız feribot bileti ile hayatınıza kısa ve tatlı bir mola vermek istemez misiniz? Yunan On İki Adaları’nın en önemlileri arasında bulunan Samos Adası, Sakız Adası, Santorini Adası gibi bölgeler turizmin dünyadaki gözdeleri arasında yer alıyor. Sakız Adası yani Chios ise bu adaların en güzelleri arasında bulunuyor. Chios Port sizi karşıladığı andan itibaren bakir bir doğa ve tarihi doku ile tanışmak artık çok kolay.

Günümüz ekonomik koşullarında uçak bileti tarifeleri dolasıyla oldukça zorlaşan yurtdışı ziyaret ve tatilleri Yunan adaları ile mümkün kılınabiliyor. Uygun fiyatlı bilet ile kısa sürede Chios Port a ulaşıp başka bir ülkeye adım atmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Deniz severler için bakir bir deniz ve mükemmel plaj deneyimi tatilinizi unutulmaz kılacaktır. Sakız adası feribot bileti ile tüm bu güzelliklere bir arada ulaşmak artık çok kolay ve hızlı. Adaya ulaşım bilgileri ve rezervasyon için sayfımız dışından telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Çeşme Sakız Feribot Bileti Satın Al İşlemleri Nasıl Yapılır?

Adaya seyahatler birbirinden lüks ve konforlu yatlarımızla yapılır. Sakız Adası kıyısına gitmek için önce Çeşme kıyısına gelmeniz gerekir. Feribot güzergahı; Ulusoy Port dan kalkar, Chios' a ulaşır. Chios Port Sakız Adası limanıdır. Sakız adası yakını ise bir plaj barındırır. Kıyıya ulaşıp denizi gördüğünüzde hızla tatil havasına gireceksiniz.

Çeşme Sakız Feribot Sefer Saatleri Hakkında

Sakız Adası feribot sefer saatleri için oldukça güzel seçenekler söz konusudur. Seyahat saatleri için saat dilimleri 08:45, 10:00, 17:45 ve 19:15 şeklindedir. Yaz dönemlerinde talep artışı çok yüksek olduğundan Sakız Adası ziyaret aralığınız için feribot seferleri ve süresi takvimini mutlaka kontrol edin. En mükemmel aralıklarda seçilmiş Çeşme - Sakız Adası feribot sefer saatlerini görebilirsiniz.

Çeşme Sakız feribot biletleri için FerryBilet web sitesinden rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi, Çeşme Port kıyısına geldiğinizde büromuzdan da bilet alabilirsiniz. Sakız adası için biletler TL para birimiyle değil Euro kuru üzerinden satılmaktadır. TL yerine Euro bazlı ödeme alınmasının nedeni varış destinasyonu ülkede Euro bazlı işlem yapılması ve TL Euro kurunun sürekli değişkenlik göstermesidir.

Mükemmel plaj ve deniz kıyıları ile eşsiz bir doku için bu seyahate değer. Çeşme Sakız Adası feribot biletleri ile hayatınızın en güzel tatillerinden birini yaşamanız çok mümkün.

Çeşme Sakız feribot bileti

Çeşme Sakız Feribot Seferi Ne Kadar Sürüyor?

Sakız adasına feribot seyahatleri oldukça kısa sürede gerçekleştirilmektedir.   Feribot yolculuğu ulaşım süresi gidiş dönüş için yirmişer dakika sürmektedir. Hava muhalefeti gibi bir durum söz konusu olduğunda sefer süresi bir miktar daha artabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Fakat özel bir durum olmadığı sürece 20 dakikada ayak basabiliyor olursunuz. Genel olarak yirmi dakikada Çeşme kıyısından Sakız Adası kıyısına ulaşım imkanı kıskanılacak kadar büyük bir lükstür. Dünyanın en iyi kıyılarına sahip Çeşme tatilinizden sonra mutlaka Sakız Adası deneyimini de yaşamalısınız.

Feribot Seferleri Hakkındaki Genel Kurallar

Sakız Adası tatiliniz öncesi feribot seferleri genel kurallar hakkında birkaç hatırlatma yapmak isteriz.

 • Seyahat saatleri takvimine uyum sağlamak açısından büyük önem arz eder.

 • Bileti kaybedildiği takdirde yeniden bilet temin etmeniz gerekir. Bileti kaybetmeme sorumluluğu yalnızca size aittir. Adada iken dönüş biletinizi iyi koruduğunuzdan emin olun.
 • Bileti isme özel düzenlendiği için bileti başkasına devredemezsiniz.
 • Bileti iptali ya da iadesi söz konusu değildir. Yalnızca ileri bir tarihte kullanılmak üzere bilet açığa alınabilir. Açığa alınmış bilet kurallar gereğince 6 ay geçerlilik süresine sahiptir.
 • Bilet kontrolleri gemiye bindiğiniz anda dijital barkod okuyucular vasıtasıyla yapılır. Bu yüzden tarihi geçmiş ya da geçersiz biletler ile gemiye giriş yapabilmek mümkün değildir.
 • Saatinden bir saat önce pasaport vize kontrolü için gemi girişinde olmanız gerekmektedir.

Uyguladığımız genel kurallar sizin daha rahat seyahat edebilmeniz ve konforunuz içindir. Sakız Çeşme feribot bileti açığa alınmış ise bileti kullanacağınız zaman bize ait firmalardan olmadığına emin olun. Daha sonra kullanacağınız bilet için son kullanabileceğiniz tarihi takip edip zamanının geçmediğine emin olunuz.

çeşme sakız adası feribot ulaşım ziyaret seyahat

Sakız Adasının Tarihi ve Güzellikleri

Ada On İki Adalar’ın beşinci büyük adasıdır. Dünyanın sakız üreticisi olan adada 2012 yılında yaşanan talihsiz bir yangında bu değerli sakız ağaçlarının %20 si yanmış. Fakat varlıklarını gururlu bir şekilde devam ettiren bu ağaçlar adada tarihi gidişi de çok etkilemiş. 

Sakız ağacının cazibesi Hellenistik Dönem’den Orta Çağ’a, yaklaşık 350 yıllık Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinden günümüz Yunanistan’ına dek adada etkili bir unsur olmuş. Sakız adası ile İzmir Çeşme arasında güçlü bir bağ vardır. Adeta Sakız Adası'nın Çeşme’de bir hatırı vardır. İki şehrin yolcuları sürekli birbirine gider gelir. Her ikisi de birbirine bakıp göz süzen güzeller gibidir. Bir bilet alır ve bu iki güzelin sırrına hakim olursunuz. Ada yolculuğu bile başka bir keyiflidir bu iki destinasyonun arasında. Denizin sonsuz ve turkuaz mavileri arasıda çok büyüleyicidir. Her sefer doğurduğu için üzülürsünüz adada ayrılış saati yaklaşınca.

Sakız Adasına Gidince Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Adada gezilip görülecek, ziyaret edilecek o kadar çok eserler yer var ki; ada için mutlaka birkaç gün ayırıyor olmalısınız. Burda mutlaka görülmesi gereken yerlerden yalnızca birkaçı;

 • Chios Town
 • Chios Kalesi
 • Giustiniani Sarayı
 • Jüstinyen Müzesi
 • Yel Değirmenleri
 • Mesta Köyü
 • Pyrgi (Pirgi) Köyü
 • Olympi (Olimpi) Köyü
 • Armolia Köyü

Sakız Chios'un Tarihi İzleri

Sakız adası tarihi izleri ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer yerlerden birisidir. Tarih boyunca ev sahipliği yaptığı uygarlıklardan izler taşır. Feribot seferleri sonrası burda otobüsler, taksiler ve araçlar ile gezi imkanları sağlanır.

Sakız Feribot Yolculuğu Sonrası Bir Nefes

Farklı atmosferi, doğası ve zengin geçmişi ile ziyaretçilerini büyüleyen Sakız adasında görülmesi gereken yerler;

Chios Town

Adanın en hareketli ve merkezi konumu Chios Town’dur. İskele bu bölgede bulunur. Feribot yolculuğu sonrası gidilecek ilk yerlerdendir. M.Ö. İyonlar tarafından kurulmuş alan, zamanla birçok medeniyetin etkisine girerek kültürel açıdan gelişmiştir.

Town gezisinde ziyaretlere Plateia Vounakiou ile başlanmalıdır. Bu meydan yerleşim yerinin sembolü olarak tanımlanmaktadır. Burada Osmaniye, Bayraklı, Mecidiye camileri, Denizcilik, Bizans, Arkeoloji müzeleri de gidilmelidir.

Chios Kalesi

Savunma kalesi olarak kullanılmış bir kale olan Chios Kalesi, şimdilerde tarihinin eski Yunan dönemine dayanması ve görünümü ile oldukça dikkat çekmektedir. Adanın şehir merkezinde bulunmaktadır. Kaleye girişler Cenevizliler tarafından inşa edilmiş olan Porta Maggiore isimli ana giriş kapısından yapılmaktadır. Aynı zamanda kuzeybatı kısmındaki yukarı kapıdan da girişler mümkündür.

Sakız Adasında Giustiniani Sarayı ve Jüstinyen Müzesi

Sakız Kalesi ziyaretiniz esnasında ana giriş kapısının yanında bulunan Giustiniani Sarayı’da orda görülmesi gereken yerleri arasına girer. Müze konumunda da gösterilebilen mekan, içerisinde bulunan Sakız kalesinden çıkmış eserler ile sanat severlerin ilgisini çekecek alanlar arasına girer.

Sakız Adasında Yel Değirmenleri

Sakız adası denildiğinde akla gelen ilk alanlardan olan yel değirmenlerine limandan yürüyerek ulaşılabilir. Bu alanda deniz manzarası ile birlikte yel değirmelerinin güzelliği sergilenir. Kullanılmayan yel değirmenleri yalnızca turistlik amaçlarla sergilenir. Bol manzara imkânı suna alanda huzurlu anlar yaşayarak bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz.

Chios'ta Mesta Köyü

Kesinlikle gidilmesi yerlerdendir. Tam bir ortaçağ köyü olan Mesta, korsan saldırılarından korunmak için yapılmış olan bitişik ve beşgen tasarımlı evleri ile dikkat çeker. Yunanistan’ın büyük kiliselerinde olan Taksiyarhis Kilisesi’de burada yer alır.

Sakız Adasında Pyrgi (Pirgi) Köyü

Pirgi köyü merkezinde buluna 18 metrelik gözetleme kulesi ile dikkat çekmektedir. Köy ismini de, Yunanca’da kule anlamına gelen pirgos kelimesinden almıştır. Köydeki dikkat çeken diğer bir özellik evlerin içerisindeki tasarımlardır. Evlerin tümü Ksista adı verile bir teknik ile süslenmiştir. Bu teknik evlerin dış kısmının sıvalanarak beyaza boyanması ve kurumasının ardından kazılarak geometrik şekiller verilmesi ile yapılmaktadır. Köy de bulunan Agiogi Apostili Kilisesi ve Virgin’s Assumption Kilisesi görülmesi gereken önemli alanlardandır.

Pirgi köyü sakız üretiminin de merkezidir. Bu yüzden burada bulunan müze'de ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Sakız Adasında Olympi (Olimpi) Köyü

Mesta ve Pirgi köyü arasında kalan Olympi köyü de gidilmesi gereken alanlardan birisidir. Tasarımı da Mesta ve Pirgi köylerine benzer. Bitişik taş evler, labirent dar sokaklar, yüksek duvarlar ile tam bir kale şehridir. Köy de 4 köşede de küçük kuleler bulunur. Burada bulunan Olimpi mağarası da görülecek yerler listesine eklenmelidir.

Armolia Köyü

Seramik ve çömlek yapımında uzmanlaşmış olan bir halkı bulunur. Dükkanlarında mutlaka seramik ve çömleklere yer verilir. Vretos Manastırı ve Apolihnon Kalesine de ev sahipliği yapan Armolia köyü mutlaka görmeniz gereken yerler arasına girer.

Bu alanlar dışında adada bulunan muhteşem görünümlü plajlar da vardır. Adanın sahil şeritleri çakıl, taşlık ve volkanik taşlıklı şeklindedir. Bazılarında tesisler mevcuttur. Şezlong, şemsiye, yeme içme gibi hizmetler verilir. Sakin koylarda vakit geçirmek isteyenler için huzurlu ve sessiz alanlar da mevcuttur.

Sakız Adasında Plaj ve Tesisler

Adanın güneyinde bulunan plajlarından ilki Vroulidia'dır. Küçük ve sahili taşlı bir sahildir. Güney kısımda en dikkat çeken bu yer volkanik taşlı sahili ile Mavra Volia sahili olmaktadır. Komisahilide da kumsalı ve tesisi oldukça büyük olan güney bölgesi plajlarındandır.

Kuzey kısmında bulunan sahillerden Yiosanas ve Nagos ön plana çıkmaktadır. Doğu kısmında ise Glari, Mersinidi, Agia Fotini, Karfas olmak üzere birçok güzel plaj bulunmaktadır.

Çeşme Sakız Feribot Yolcuğu Sonrası Yeme İçme

Adada yeme içme aktiviteleri de oldukça ünlüdür. Yunan Mutfağı’nın birbirinden leziz mezeleri ve balıkları yeni lezzet deneyimleri yaşamanıza neden olacak. Mükemmel bakir denizlerden bahsederken bile heyecanlanıyoruz. Sahil severler için bulunmaz güzelliklere sahip olan her güzelliği tatmanıza neden olacaktır. Adada en meşhur olan şeylerden biri de ünlü Yunan gece hayatıdır. Sirtaki ve geleneksel Yunan müzikleri eşliğinde unutulmaz eğlenceler yaşatan ada sizi her hafta sonu eğlenceye davet edecek.

çeşme sakız chios port travel kalkış saatleri genel kurallar

Sakız Adası Unutulmaz Bir Tatil İçin Sizi Bekliyor

Feribot seyahatleri ile adaya gittikten sonra bu güzel adaya neden daha önce gelmediğinizi sorgulayabilirsiniz. Dünyanın gözde tatil ve ziyaret merkezlerinden olan ada özellikle Türkiye ana karasına çok yakın olduğu için Türkiye’de yaşayan vatandaşlar bu konuda çok şanslılar. Ayrıca adanın Çeşme kıyısından kolayca ve hızla ulaşılabiliyor olması da bu işin bir başka güzel yanı olarak karşımıza çıkıyor. Çeşme plaj kıyıları ile adanın plaj kıyıları birbirlerine dost iki komşudur. İki ülke dostluğu için en güzel araç olan ziyaret seremonileri bağlılığı pekiştirmektedir. Samos, Santorini, Sakız, Patmos gibi adaların hepsi mükemmel tatiller yapmanız için çok elverişlidir.

Sakız Adası Araç Kiralama İçin Uygun mudur?

Çeşme-Sakız feribot seyahati ile Adaya gittiğinizde ulaşım ihtiyaçlarınız için araç kiralayabilirsiniz. Adada mesafeler çok uzak olmasa da bazı noktalara araç olmaksızın ulaşım mümkün olmayacaktır. Bazı plaj ve kıyılara, o mekanlara gitmek için de araç ihtiyacınız olacaktır. Özellikle farklı plaj deneyimleri için araç kiralamak çok mantıklı olacaktır. Plaj dışında kayalık bölgelere ulaşım ile deniz keyfini aqua tadında yaşamak isteyenler de Çeşme Sakız Adası içinde mutlaka araç kiralarlar.

Çeşme Sakız Adası Arası Gidiş Dönüş Rüyası

Çeşme - Sakız feribot bileti aldığınızda Sakız Adası güzelliklerinden daha önce denizin muhteşem maviliklerini tadıyor olacaksınız. Feribot Sakız seferleri ile Sakız Adası ve civarına hiç gitmediyseniz bu yolculuk sizi sizden alacak. Denizin derin güzelliğini seyre dalarken nasıl geçti hissetmeyeceksiniz. Başlıkta da belirttiğimiz üzere Adaya yapacağınız yolculuk adeta bir rüya gibi olacak. Adada ise bu rüya bütün ihtişamıyla sürüp sizi mutlu eder. Yeni doğmuş bebek gibi hissedeceğiniz tatil sonunda yeniden Çeşme Chios Sakız Adası ziyaret planlaması yapmanız kaçınılmaz olabilir. Siz de hemen bir bilet alıp hayatınıza tazelik ve yenilik katın.

1.ci sınıf otomobil araç kaç tl tilos travel ulusoy port sakız adasında

Sakız Adası Destinasyonunda Konaklama Nasıl Yapılır?

Feribot seyahati sonrası Sakız Adasına ulaşıldığında konaklamanın nasıl yapılacağı en çok merak edilen konular arasından bulunuyor. Adada merkez olarak kabul edilen Chios Town bölgesi pek çok otele ev sahipliği yapıyor. Genelde aile işletmeleri olan bu otellerde çok sıcak ve huzurlu konaklama deneyimleri yaşayabilirsiniz. Otel rezervasyonlarınızı gitmeden önce yapmanızı tavsiye ederiz. Konaklama deneyimi dışında adanın mükemmel havası da bedeninizi sağlığa ve yüksek oksijene kavuşturacaktır.  Sakız Adası mis kokulu sakız ağaçları, bakir doğası, ana karadan uzak yapısıyla adeta dünyadan uzaklaşmış gibi hissedeceğiniz bir yer olacak. Her istediğinizde ve ihtiyacınız olduğunda bu eşsiz ve büyülü dünyaya geçiş yapabiliyor olacaksınız. En güzel yolculukların başlangıcı olan Ferrybilet ile hemen feribot içindeki yerinizi ayırtın ve bu güzel deneyime hızla kavuşun.

Sakız Adası Günübirlik Ziyaret Edilir mi?

Eğer isterseniz katamaranlarımız ile seyahat yaparak adaya günübirlik  olarakta gidebilirsiniz. Ada merkezdeki yürüme mesafesi güzellikleriyle de size gün içerisinde dolu dolu zaman geçirtiyor olacak. Ferrybilet ile hemen bir bilet alıp hafta sonu tatil gününüzü farklı bir deneyim yaşayarak zenginleştirin.

Sakız Çeşme Feribot Bileti ile Hayatın Tüm Stresinden Arının

Çeşme Sakız feribot seferleri ile hayatın tüm stresinden ve karmaşasından uzaklaşma vakti gelmedi mi? Adada bu mümkün. Tatil sonunda kendinizi yeni doğmuş bir bebek gibi hissediyor olacaksınız. Bir bilet ile bütün yıl beklediğiniz tatile ulaşırken sevdiklerinizle de bir arada olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik bebek ya da çocuk sahibi aileler için de çok konforlu olan yatlarımız ile ailece tatil keyfi yapabilirsiniz.

Çeşme Sakız Feribot Bileti İçin Doğru Adres Elbette Ferry Bilet

Adaya feribot turu için bilet alacağınız en güvenilir ve kaliteli adres Ferry Bilet’tir. Ada için web sitemize giriş yapıp size uygun olan zaman diliminde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yunanistan On İki Adalar’ın çoğuna yapılan seferlerin sahibi olan Ferrybilet en güzel tatillerin baş rolünde oynuyor. Bu adalardan Samos ve Rodos feribot seyahati de firmamızca yapılmaktadır. Bilet seçiminizi yaparken bu konuda tecrübesi yüksek olan Ferrybilet’i seçerseniz yolculuğunuz kusursuz geçeceği için tatiliniz de mükemmel olacaktır. Sayfamızda yer almayan aklıza takılan konularda bilgi alabilir adada güzel bir tatil geçirebilirsiniz.