Gidiş Dönüş

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcular

1 Yetişkin
Yolcular 1 Yetişkin 0 Çocuk
 • Yetişkin
 • Çocuk
TAMAM

Gidiş

Dönüş

Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

İçindekiler

 

Çeşme Sakız feribot bileti ile hayatınıza kısa ve tatlı bir mola vermek istemez misiniz? Yunan On İki Adaları’nın en önemlileri arasında bulunan Samos Adası, Sakız Adası, Santorini Adası gibi bölgeler turizmin dünyadaki gözdeleri arasında yer alıyor. Sakız Adası yani Chios ise bu adaların en güzelleri arasında bulunuyor. Sakız Adası Chios Port sizi karşıladığı andan itibaren bakir bir doğa ve tarihi doku ile tanışmak artık çok kolay.

Günümüz ekonomik koşullarında uçak bileti tarifeleri dolasıyla oldukça zorlaşan yurtdışı ziyaret ve tatilleri Sakız Adası ile mümkün kılınabiliyor. Uygun fiyatlı feribot bileti ile kısa sürede Chios Port a ulaşıp başka bir ülkeye adım atmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Deniz severler için bakir bir deniz ve mükemmel plaj deneyimi tatilinizi unutulmaz kılacaktır. Çeşme Sakız Adası feribot bileti ile tüm bu güzelliklere bir arada ulaşmak artık çok kolay ve hızlı. Sakız Adası ulaşım bilgileri ve rezervasyon için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Çeşme Sakız Feribot Bileti Satın Al İşlemleri Nasıl Yapılır?

Çeşme Sakız feribot seferleri birbirinden lüks ve konforlu yatlarımızla yapılır. Sakız Adası kıyısına gitmek için önce Çeşme kıyısına gelmeniz gerekir. Çeşme Sakız feribot güzergahı; Ulusoy Port dan kalkar, Chios Port a ulaşır. Chios Port Sakız Adası limanıdır. Chios yakını ise bir plaj barındırır. Kıyıya ulaşıp plaj ve denizi gördüğünüzde hızla tatil havasına gireceksiniz.

Çeşme Sakız Feribot Sefer Saatleri Hakkında

Çeşme Sakız Adası feribot sefer saatleri için oldukça güzel seçenekler söz konusudur. Çeşme Sakız feribot seferleri için saat dilimleri 08:45, 10:00, 17:45 ve 19:15 şeklindedir. Yaz dönemlerinde talep artışı çok yüksek olduğundan Sakız Adası ziyaret aralığınız için feribot sefer saatleri takvimini mutlaka kontrol edin. En mükemmel aralıklarda seçilmiş Çeşme Sakız Adası feribot sefer saatlerini görebilirsiniz.

Çeşme Sakız Adası Feribot Biletleri Nasıl Temin Edilir?

Çeşme - Sakız feribot biletleri için ferrybilet web sitesinden rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi, Çeşme Port kıyısına geldiğinizde büromuzdan da bilet alabilirsiniz. Sakız Adasına feribot biletleri TL para birimiyle değil Euro kuru üzerinden satılmaktadır. TL yerine Euro bazlı ödeme alınmasının nedeni varış destinasyonu ülkede Euro bazlı işlem yapılması ve TL Euro kurunun sürekli değişkenlik göstermesidir. En uygun ödeme miktarlarındaki Sakız Çeşme feribot bileti fiyatları için hemen Ferrybilet web sitesini ziyaret ediniz. Mükemmel plaj ve deniz kıyıları ile eşsiz tarihi doku için bu ziyaret ve seyahate değer. Çeşme Sakız Adası feribot bileti ile hayatınızın en güzel tatillerinden birini yaşamanız çok mümkün.

Çeşme Sakız feribot bileti

Çeşme Sakız Feribot Seferi Ne Kadar Sürüyor?

Çeşme Sakız feribot seferleri oldukça kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Sakız Çeşme feribot yolculuğu ulaşım süresi gidiş dönüş için yirmişer dakika sürmektedir. Hava muhalefeti gibi bir durum söz konusu olduğunda sefer saatleri sürelerinin bir miktar daha artabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Fakat özel bir durum olmadığı sürece yirmi dakikada Sakız Adası kıyılarına ayak basabiliyor olursunuz. Yirmi dakikada Çeşme Plaj kıyısından Sakız Adası Plaj kıyısına ulaşım imkanı kıskanılacak kadar büyük bir lükstür. Dünyanın en iyi plaj ve kıyılarına sahip Çeşme tatilinizden sonra mutlaka Sakız Adası deneyimini de yaşamalısınız.

Çeşme Sakız Feribot Seferleri Hakkındaki Genel Kurallar

Sakız Adası ziyaret ve tatiliniz öncesi Çeşme Sakız feribot seferleri genel kurallar hakkında birkaç hatırlatma yapmak isteriz.

 • Feribot sefer saatleri takvimine uyum sağlamak genel kurallar açısından büyük önem arz eder.
 • Çeşme Sakız Adası feribot bileti kaybedildiği takdirde yeniden bilet temin etmeniz gerekir. Bileti kaybetmeme sorumluluğu yalnızca size aittir. Adada iken dönüş biletinizi iyi koruduğunuzdan emin olun.
 • Çeşme Sakız Adası feribot bileti isme özel düzenlendiği için bileti başkasına devredemezsiniz.
 • Çeşme Sakız Adası feribot bileti iptali ya da iadesi söz konusu değildir. Yalnızca ileri bir tarihte kullanılmak üzere bilet açığa alınabilir. Açığa alınmış Çeşme Sakız Adası feribot bileti genel kurallar gereğince 6 ay geçerlilik süresine sahiptir.
 • Çeşme Sakız Adası feribot bileti kontrolleri gemiye bindiğiniz anda dijital barkod okuyucular vasıtasıyla yapılır. Bu yüzden tarihi geçmiş ya da geçersiz biletler ile gemiye giriş yapabilmek mümkün değildir.
 • Genel kurallar gereği Çeşme Sakız Adası feribot saatinden bir saat önce pasaport vize kontrolü için gemi girişinde olmanız gerekmektedir.

Uyguladığımız genel kurallar sizin daha rahat seyahat edebilmeniz ve konforunuz içindir. Sakız Çeşme feribot bileti Tilos Travel ya da Erturk gibi firmalar aracılığıyla da satılmaktadır. Açığa alınan bileti kullanacağınız zaman Tilos Travel ya da Erturk firmalarından olmadığına emin olun. Daha sonra kullanacağınız Çeşme Sakız feribot bileti için son kullanabileceğiniz tarihi takip edip zamanının geçmediğine emin olunuz.

çeşme sakız adası feribot ulaşım ziyaret seyahat

Sakız Adasının Tarihi ve Güzellikleri

Sakız Adası On İki Adalar’ın beşinci büyük adasıdır. Dünyanın sakız üreticisi olan adada 2012 yılında yaşanan talihsiz bir yangında bu değerli sakız ağaçlarının %20 si yanmış. Fakat varlıklarını gururlu bir şekilde devam ettiren bu ağaçlar adada tarihi gidişi de çok etkilemiş. Sakız ağacının cazibesi Hellenistik Dönem’den Orta Çağ’a, yaklaşık 350 yıllık Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinden günümüz Yunanistan’ına dek adada etkili bir unsur olmuş. Sakız Çeşme arasında güçlü bir bağ vardır. Adeta Sakız Adasının Çeşme’de bir hatırı vardır. İki şehrin yolcuları sürekli birbirini ziyaret eder durur. Her ikisi de birbirine bakıp göz süzen güzeller gibidir. Bir Sakız Çeşme feribot bileti alır ve bu iki güzelin sırrına hakim olursunuz. Sakız Adasının gidiş dönüş yolculuğu bile başka bir keyiflidir bu iki destinasyonun arasında. Denizin sonsuz ve turkuaz mavileri arasında gidiş dönüş te çok büyüleyicidir. Her gidiş dönüş doğurduğu için üzülürsünüz adada ayrılış saati yaklaşınca.

Sakız Adasına Gidince Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Sakız Adasında gezilip görülecek, ziyaret edilecek o kadar çok tarihi yer var ki; ada için mutlaka birkaç gün ayırıyor olmalısınız. Adada mutlaka görülmesi gereken yerlerden yalnızca birkaçı;

 • Chios Town
 • Chios Kalesi
 • Giustiniani Sarayı
 • Jüstinyen Müzesi
 • Yel Değirmenleri
 • Mesta Köyü
 • Pyrgi (Pirgi) Köyü
 • Olympi (Olimpi) Köyü
 • Armolia Köyü

Sakız (Chios) adası tarihi izleri ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer yerlerden birisidir. Tarih boyunca ev sahipliği yaptığı uygarlıklardan izler taşır. Feribot seferi sonrası Sakız adasında otobüsler, taksiler ve araçlar ile gezi imkanları sağlanır. Farklı atmosferi, doğası ve zengin tarihi ile ziyaretçilerini büyüleyen Sakız adasında görülmesi gereken yerler;

 • Chios Town

Adanın en hareketli ve merkezi konumu Chios Town’dur. İskele bu bölgede bulunur. Feribot yolculuğu sonrası ziyaret edilecek ilk yerlerdendir. M.Ö. İyonlar tarafından kurulmuş alan, zamanla birçok medeniyetin etkisine girerek kültürel açıdan gelişmiştir.

Chios Town gezisinde ziyaretlere Plateia Vounakiou ile başlanmalıdır. Bu meydan yerleşim yerinin sembolü olarak tanımlanmaktadır. Burada Osmaniye, Bayraklı, Mecidiye camileri, Denizcilik, Bizans, Arkeoloji müzeleri de ziyaret edilmelidir.

 • Chios Kalesi

Savunma kalesi olarak kullanılmış bir kale olan Chios Kalesi, şimdilerde tarihinin eski Yunan dönemine dayanması ve görünümü ile oldukça dikkat çekmektedir. Adanın şehir merkezinde bulunmaktadır. Kaleye girişler Cenevizliler tarafından inşa edilmiş olan Porta Maggiore isimli ana giriş kapısından yapılmaktadır. Aynı zamanda kuzeybatı kısmındaki yukarı kapıdan da girişler mümkündür.

Giustiniani Sarayı ve Jüstinyen Müzesi

Sakız Kalesi ziyaretiniz esnasında ana giriş kapısının yanında bulunan Giustiniani Sarayı’da Sakız adasının görülmesi gereken yerleri arasına girer. Müze konumunda da gösterilebilen mekan, içerisinde bulunan Sakız kalesinden çıkmış eserler ile sanat severlerin ilgisini çekecek alanlar arasına girer.

 • Yel Değirmenleri

Sakız adası denildiğinde akla gelen ilk alanlardan olan yel değirmenlerine limandan yürüyerek ulaşılabilir. Bu alanda deniz manzarası ile birlikte yel değirmelerinin güzelliği sergilenir. Kullanılmayan yel değirmenleri yalnızca turistlik amaçlarla sergilenir. Bol manzara imkânı suna alanda huzurlu anlar yaşayarak bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz.

 • Mesta Köyü

Sakız adasında kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Tam bir ortaçağ köyü olan Mesta, korsan saldırılarından korunmak için yapılmış olan bitişik ve beşgen tasarımlı evleri ile dikkat çeker. Yunanistan’ın büyük kiliselerinde olan Taksiyarhis Kilisesi’de burada yer alır.

 • Pyrgi (Pirgi) Köyü

Pirgi köyü merkezinde buluna 18 metrelik gözetleme kulesi ile dikkat çekmektedir. Köy ismini de, Yunanca’da kule anlamına gelen pirgos kelimesinden almıştır. Köydeki dikkat çeken diğer bir özellik evlerin içerisindeki tasarımlardır. Evlerin tümü Ksista adı verile bir teknik ile süslenmiştir. Bu teknik evlerin dış kısmının sıvalanarak beyaza boyanması ve kurumasının ardından kazılarak geometrik şekiller verilmesi ile yapılmaktadır. Köy de bulunan Agiogi Apostili Kilisesi ve Virgin’s Assumption Kilisesi görülmesi gereken önemli alanlardandır.

Pirgi köyü sakız üretiminin de merkezidir. Bu yüzden burada bulunan Sakız Müzesi’de ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

 • Olympi (Olimpi) Köyü

Mesta ve Pirgi köyü arasında kalan Olympi köyü de ziyaret etmeniz gereken alanlardan birisidir. Tasarımı da Mesta ve Pirgi köylerine benzer. Bitişik taş evler, labirent dar sokaklar, yüksek duvarlar ile tam bir kale şehridir. Köy de 4 köşede de küçük kuleler bulunur. Burada bulunan Olimpi mağarası da görülecek yerler listesine eklenmelidir.

 • Armolia Köyü

Seramik ve çömlek yapımında uzmanlaşmış olan bir halkı bulunur. Dükkanlarında mutlaka seramik ve çömleklere yer verilir. Vretos Manastırı ve Apolihnon Kalesine de ev sahipliği yapan Armolia köyü mutlaka görmeniz gereken yerler arasına girer.

Tarihi alanlar dışında Sakız adasında bulunan muhteşem görünümlü plajlar da vardır. Sakız adası plajları çakıl, taşlık ve volkanik taşlıklı şeklindedir. Bazı plajlarda tesisler mevcuttur. Şezlong, şemsiye, yeme içme gibi hizmetler verilir. Sakin koylarda vakit geçirmek isteyenler için huzurlu ve sessiz alanlar da mevcuttur.

Sakız adasının güneyinde bulunan plajlarından ilki Vroulidia plajıdır. Küçük ve sahili taşlı bir plajdır. Güney kısımda en dikkat çeken plaj volkanik taşlı sahili ile Mavra Volia plajı olmaktadır. Komi plajı da kumsalı ve tesisi oldukça büyük olan güney bölgesi plajlarındandır.

Kuzey kısmında bulunan plajlardan Yiosanas plajı ve Nagos plajı ön plana çıkmaktadır. Doğu kısmında ise Glari, Mersinidi, Agia Fotini, Karfas olmak üzere birçok güzel plaj bulunmaktadır.

Çeşme Sakız Feribot Yolcuğu Sonrası Yeme İçme

Sakız Adasında yeme içme aktiviteleri de oldukça ünlüdür. Yunan Mutfağı’nın birbirinden leziz mezeleri ve balıkları yeni lezzet deneyimleri yaşamanıza neden olacak. Mükemmel plaj ve bakir denizlerden bahsederken bile heyecanlanıyoruz. Plaj severler için bulunmaz güzelliklere sahip olan Sakız Adası her güzelliği tatmanıza neden olacaktır. Adada en meşhur olan şeylerden biri de ünlü Yunan gece hayatıdır. Sirtaki ve geleneksel Yunan müzikleri eşliğinde unutulmaz eğlenceler yaşatan Chios Adası sizi her hafta sonu eğlenceye davet edecek.

çeşme sakız chios port travel kalkış saatleri genel kurallar

Sakız Adası Unutulmaz Bir Tatil İçin Sizi Bekliyor

Çeşme Sakız feribot seferleri ile Sakız Adasına gittikten sonra bu güzel adaya neden daha önce gelmediğinizi sorgulayabilirsiniz. Dünyanın gözde tatil ve ziyaret merkezlerinden olan Sakız Adası özellikle Türkiye ana karasına çok yakın olduğu için Türkiye’de yaşayan vatandaşlar bu konuda çok şanslılar. Ayrıca Sakız Adasına Çeşme kıyısından kolayca ve hızla ulaşılabiliyor olması da bu işin bir başka güzel yanı olarak karşımıza çıkıyor. Çeşme plaj kıyıları ile Sakız Adası plaj kıyıları birbirlerine dost iki komşudur. İki ülke dostluğu için en güzel araç olan ziyaret seremonileri bağlılığı pekiştirmektedir. Samos, Santorini, Sakız, Patmos gibi adaların hepsi mükemmel tatiller yapmanız için çok elverişlidir.

Sakız Adası Araç Kiralama İçin Uygun mudur?

Çeşme-Sakız feribot seferleri ile Sakız Adasına gittiğinizde ulaşım ihtiyaçlarınız için araç kiralayabilirsiniz. Sakız adasında mesafeler çok uzak olmasa da bazı noktalara araç olmaksızın ulaşım mümkün olmayacaktır. Bazı plaj ve kıyılara, tarihi mekanlara gitmek için de araç ihtiyacınız olacaktır. Özellikle farklı plaj deneyimleri için araç kiralamak çok mantıklı olacaktır. Plaj dışında kayalık bölgelere ulaşım ile deniz keyfini aqua tadında yaşamak isteyenler de Çeşme Sakız Adası içinde mutlaka araç kiralarlar.

Çeşme Sakız Adası Arası Gidiş Dönüş Rüyası

Çeşme - Sakız feribot bileti aldığınızda Sakız Adası güzelliklerinden daha önce denizin muhteşem maviliklerini tadıyor olacaksınız. Eğer Çeşme Sakız feribot seferleri ile Sakız Adası ve civarına hiç gitmediyseniz bu gidiş dönüş yolculuğu sizi sizden alacak. Denizin derin güzelliğini seyre dalarken gidiş dönüş nasıl geçti hissetmeyeceksiniz. Başlıkta da belirttiğimiz üzere Sakız Adasına yapacağınız yolculuk adeta bir rüya gibi olacak. Sakız Adasında ise bu rüya bütün ihtişamıyla sürüp sizi mutlu eder. Yeni doğmuş bebek gibi hissedeceğiniz tatil sonunda yeniden Çeşme (Chios) Sakız Adası ziyaret planlaması yapmanız kaçınılmaz olabilir. Siz de hemen bir Çeşme Sakız feribot bileti alıp hayatınıza tazelik ve yenilik katın.

1.ci sınıf otomobil araç kaç tl tilos travel ulusoy port sakız adasında

Sakız Adası Destinasyonunda Konaklama Nasıl Yapılır?

Çeşme Sakız feribot seferleri sonrası Sakız Adasına ulaşıldığında konaklamanın nasıl yapılacağı en çok merak edilen konular arasından bulunuyor. Adada merkez olarak kabul edilen Chios Town bölgesi pek çok otele ev sahipliği yapıyor. Genelde aile işletmeleri olan bu otellerde çok sıcak ve huzurlu konaklama deneyimleri yaşayabilirsiniz. Otel rezervasyonlarınızı gitmeden önce yapmanızı tavsiye ederiz. Konaklama deneyimi dışında adanın mükemmel havası da bedeninizi sağlığa ve yüksek oksijene kavuşturacaktır. Çeşme Sakız feribot bileti ile ulaştığınız Sakız Adası mis kokulu sakız ağaçları, bakir doğası, ana karadan uzak yapısıyla adeta dünyadan uzaklaşmış gibi hissedeceğiniz bir yer olacak. Her istediğinizde ve ihtiyacınız olduğunda Çeşme Sakız feribot bileti ile bu eşsiz ve büyülü dünyaya geçiş yapabiliyor olacaksınız. En güzel yolculukların başlangıcı olan Ferrybilet ile hemen feribot içindeki yerinizi ayırtın ve bu güzel deneyime hızla kavuşun.

Sakız Adası Günübirlik Ziyaret Edilir mi?

Eğer isterseniz Çeşme Sakız feribot seferleri ile Sakız Adasına günübirlik te gidebilirsiniz. Çeşme Sakız Adası feribot bileti alarak ziyaret edeceğiniz Çeşme Sakız Adası merkezdeki yürüme mesafesi güzellikleriyle de size gün içerisinde dolu dolu zaman geçirtiyor olacak. Ferrybilet ile hemen bir Çeşme Sakız feribot bileti alıp hafta sonu tatil gününüzü farklı bir deneyim yaşayarak zenginleştirin.

Sakız Çeşme Feribot Bileti ile Hayatın Tüm Stresinden Arının

Çeşme Sakız feribot seferleri ile hayatın tüm stresinden ve karmaşasından uzaklaşma vakti gelmedi mi? Sakız adasında bu mümkün. Tatil sonunda kendinizi yeni doğmuş bir bebek gibi hissediyor olacaksınız. Bir Çeşme Sakız feribot bileti ile bütün yıl beklediğiniz tatile ulaşırken sevdiklerinizle de bir arada olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik bebek ya da çocuk sahibi aileler için de çok konforlu olan yatlarımız ile ailece tatil keyfi yapabilirsiniz.

Çeşme Sakız Feribot Bileti İçin Doğru Adres Elbette Ferrybilet

Çeşme Sakız feribot seferleri için feribot bileti alacağınız en güvenilir ve kaliteli adres Ferrybilet’tir. Çeşme Sakız Adası feribot bileti için web sitemize giriş yapıp size uygun olan zaman diliminde rezervasyon yaptırabilirsiniz.  Yunanistan On İki Adalar’ın çoğuna yapılan seferlerin sahibi olan Ferrybilet en güzel tatillerin baş rolünde oynuyor. Bu adalardan Samos ve Rodos feribot seferleri de firmamızca yapılmaktadır. Çeşme Sakız feribot bileti seçiminizi yaparken bu konuda tecrübesi yüksek olan Ferrybilet’i seçerseniz yolculuğunuz kusursuz geçeceği için tatiliniz de mükemmel olacaktır.