Gidiş Dönüş

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcular

1 Yetişkin
Yolcular 1 Yetişkin 0 Çocuk
  • Yetişkin
  • Çocuk
TAMAM

Gidiş

Dönüş

Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Çeşme Sakız feribot bileti satın alma işlemleriniz için ferrybilet.com adresinden güvenle yararlanabilirsiniz.

Ferrybilet sitesi üzerinde yer alan Çeşme-Sakız (Chios) feribot biletleri, tek yön veya gidiş dönüş şeklinde satın alınabilmektedir. Bilet satın alma işlemlerinde kalkış limanı ve varış limanı seçilmelidir. Yolcu kategorisi yetişkin ve çocuk yolcu şeklinde ayrılmaktadır. Kişi sayısı ve yolcu türüne göre alabileceğiniz biletlerinizi doğru tarih aralarında almaya özen gösteriniz. Bilet fiyatlarının tl değil de euro şeklinde satıldığına dikkat ediniz.

Çeşme Sakız adası feribot biletlerinizi, feribot sefer saati seçeneklerinden size en uygun olanını seçecek şekilde satın alabilirsiniz.

çeşme sakız feribot bileti

Çeşme Sakız Feribot Bileti İşlemleri Hakkında Genel Kurallar

Rodos feribot seferleri, Samos feribot seferlerinde olduğu gibi Sakız Çeşme feribot seferlerinde de biletler için uygulanan genel kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar bilet iptali bilet iadesi, sefer değişikliği gibi durumlarda ortaya çıkan mevcut durumun nasıl ilerleyeceğine yön gösterici olan genel kurallardır.

Çeşme Sakız Feribot Bileti Sefer Saatleri

Çeşmeden Sakız adasına ulaşım için tercih edilen feribotlar, Tilos Travel gibi bilet satışı bulunan her firmada farklı sefer saati uygulamaları ile karşımıza çıkabilmektedir. Ferrybilet’in feribot sefer saatleri uygulaması şu şekildedir;

Çeşme Sakız, Ulusoy Port kalkışlı, Chios Port varışlı feribot seferleri saatleri 08:45, 10:00, 17:45 ve 19:15 şeklindedir. Yaz aylarında yoğun talep olan Sakız adası ziyaretleriniz için güncel sefer saatlerini takip ederek adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

çeşme sakız adası feribot ulaşım ziyaret seyahat

Check-in işlemleri sefer saatine yarım saat kala sona erdiği için sefer saatinden en geç 1 saat önce tüm işlemleri tamamlamak adına check-in ofisinde bulunmanız gerekmektedir. Biletiniz hafta sonu ise ve yoğun bir sezon döneminde iseniz daha erken gitmeniz tavsiye edilir. Sefer saatinden 15 dakika önce mutlaka feribotta hazır bir konumda olmanız gerekir.

Çeşme Sakız Adası Seferleri Hakkında Bilgiler

Çeşme Sakız (Chios) Adası seferleri belirlenen saatler itibari ile tüm yıl boyunca yapılmaktadır. Yalnızca yaz sezonlarında sefer saatleri arttırılmaktadır. Çeşme Sakız feribot seferleri yaklaşık olarak 20 dk sürmektedir. Seferler Çeşme Ulusoy Port kalkışlı olmaktadır. Sakız adası Yunanistan’a tabi olan bir ada olduğu için seferlerden yararlanmak isteyen yolcuların vize sahibi olması gerekmektedir.

Sakız adasına seferler günübirlik ve konaklamalı bir şekilde yapılabilmektedir. Turlar ile de ziyaret gerçekleştirilebilecek Sakız Adası gezileriniz için seferleri takip edebilir, en kısa zamanda biletinizi alabilirsiniz.

Sakız Adası Ziyaretlerinizde Bilmeniz Gerekenler

Sakız adası Yunanistan’ın bir adasıdır. Ege Denizi’nde yer alır. Sakız Boğazı ile Türkiye’den ayrılır. Ada ismini de taşıdığı sakız ağaçları ve damla sakızı ile ünlüdür. Sakız adasına Chios adası da denilmektedir. Çeşme’nin tam karşısında yer alan bu ada, Yunanistan’ın en büyük 5.adasıdır. Bu sebepten gezilecek ve görülecek birçok çeşitli yeri bulunur. Köklü bir tarih ve doğal güzellikleri ile dikkat çeker. Çeşme Sakız feribot seferleri ile kolaylıkla ulaşım sağlayarak ziyaret gerçekleştirebileceğiniz adada, her anınızı doyasıya yaşayabilmeniz için araç kiralama işlemleri de yapılabilir. Plajları ve doğası ile tatil fırsatlarınızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz Sakız adası ziyaretleriniz için Ferrybileti tercih edebilirsiniz.

Sakız Adası Gezilecek Yerler

Sakız (Chios) adası tarihi izleri ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer yerlerden birisidir. Tarih boyunca ev sahipliği yaptığı uygarlıklardan izler taşır. Feribot seferi sonrası Sakız adasında otobüsler, taksiler ve araçlar ile gezi imkanları sağlanır. Farklı atmosferi, doğası ve zengin tarihi ile ziyaretçilerini büyüleyen Sakız adasında görülmesi gereken yerler;

Adanın en hareketli ve merkezi konumu Chios Town’dur. İskele bu bölgede bulunur. Feribot yolculuğu sonrası ziyaret edilecek ilk yerlerdendir. M.Ö. İyonlar tarafından kurulmuş alan, zamanla birçok medeniyetin etkisine girerek kültürel açıdan gelişmiştir.

Chios Town gezisinde ziyaretlere Plateia Vounakiou ile başlanmalıdır. Bu meydan yerleşim yerinin sembolü olarak tanımlanmaktadır. Burada Osmaniye, Bayraklı, Mecidiye camileri, Denizcilik, Bizans, Arkeoloji müzeleri de ziyaret edilmelidir.

çeşme sakız chios port travel kalkış saatleri genel kurallar

Savunma kalesi olarak kullanılmış bir kale olan Chios Kalesi, şimdilerde tarihinin eski Yunan dönemine dayanması ve görünümü ile oldukça dikkat çekmektedir. Adanın şehir merkezinde bulunmaktadır. Kaleye girişler Cenevizliler tarafından inşa edilmiş olan Porta Maggiore isimli ana giriş kapısından yapılmaktadır. Aynı zamanda kuzeybatı kısmındaki yukarı kapıdan da girişler mümkündür.

 Giustiniani Sarayı – Jüstinyen Müzesi

Sakız Kalesi ziyaretiniz esnasında ana giriş kapısının yanında bulunan Giustiniani Sarayı’da Sakız adasının görülmesi gereken yerleri arasına girer. Müze konumunda da gösterilebilen mekan, içerisinde bulunan Sakız kalesinden çıkmış eserler ile sanat severlerin ilgisini çekecek alanlar arasına girer.

Sakız adası denildiğinde akla gelen ilk alanlardan olan yel değirmenlerine limandan yürüyerek ulaşılabilir. Bu alanda deniz manzarası ile birlikte yel değirmelerinin güzelliği sergilenir. Kullanılmayan yel değirmenleri yalnızca turistlik amaçlarla sergilenir. Bol manzara imkânı suna alanda huzurlu anlar yaşayarak bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz.

Sakız adasında kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Tam bir ortaçağ köyü olan Mesta, korsan saldırılarından korunmak için yapılmış olan bitişik ve beşgen tasarımlı evleri ile dikkat çeker. Yunanistan’ın büyük kiliselerinde olan Taksiyarhis Kilisesi’de burada yer alır.

  • Pyrgi (Pirgi) Köyü

Pirgi köyü merkezinde buluna 18 metrelik gözetleme kulesi ile dikkat çekmektedir. Köy ismini de, Yunanca’da kule anlamına gelen pirgos kelimesinden almıştır. Köydeki dikkat çeken diğer bir özellik evlerin içerisindeki tasarımlardır. Evlerin tümü Ksista adı verile bir teknik ile süslenmiştir. Bu teknik evlerin dış kısmının sıvalanarak beyaza boyanması ve kurumasının ardından kazılarak geometrik şekiller verilmesi ile yapılmaktadır. Köy de bulunan Agiogi Apostili Kilisesi ve Virgin’s Assumption Kilisesi görülmesi gereken önemli alanlardandır.

Pirgi köyü sakız üretiminin de merkezidir. Bu yüzden burada bulunan Sakız Müzesi’de ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Mesta ve Pirgi köyü arasında kalan Olympi köyü de ziyaret etmeniz gereken alanlardan birisidir. Tasarımı da Mesta ve Pirgi köylerine benzer. Bitişik taş evler, labirent dar sokaklar, yüksek duvarlar ile tam bir kale şehridir. Köy de 4 köşede de küçük kuleler bulunur. Burada bulunan Olimpi mağarası da görülecek yerler listesine eklenmelidir.

1.ci sınıf otomobil araç kaç tl tilos travel ulusoy port sakız adasında

Seramik ve çömlek yapımında uzmanlaşmış olan bir halkı bulunur. Dükkanlarında mutlaka seramik ve çömleklere yer verilir. Vretos Manastırı ve Apolihnon Kalesine de ev sahipliği yapan Armolia köyü mutlaka görmeniz gereken yerler arasına girer.

Tarihi alanlar dışında Sakız adasında bulunan muhteşem görünümlü plajlar da vardır. Sakız adası plajları çakıl, taşlık ve volkanik taşlıklı şeklindedir. Bazı plajlarda tesisler mevcuttur. Şezlong, şemsiye, yeme içme gibi hizmetler verilir. Sakin koylarda vakit geçirmek isteyenler için huzurlu ve sessiz alanlar da mevcuttur.

Sakız adasının güneyinde bulunan plajlarından ilki Vroulidia plajıdır. Küçük ve sahili taşlı bir plajdır. Güney kısımda en dikkat çeken plaj volkanik taşlı sahili ile Mavra Volia plajı olmaktadır. Komi plajı da kumsalı ve tesisi oldukça büyük olan güney bölgesi plajlarındandır.

Kuzey kısmında bulunan plajlardan Yiosanas plajı ve Nagos plajı ön plana çıkmaktadır. Doğu kısmında ise Glari, Mersinidi, Agia Fotini, Karfas olmak üzere birçok güzel plaj bulunmaktadır.