Genel Kurallar

Genel Kurallar

 
 

F/B Tilos Travel İADE & İPTAL KOŞULLARI VE GENEL KURALLAR

1) CHECK – IN

a) Yolcu Pasaport, vize kontrollerinin yapılabilmesi, biletlerini teslim alabilmesi için sefer saatinden en geç 1 saat önce check-in işlemlerini tamamlamak üzere Ulusoy Liman Ofisimizde hazır bulunmalıdır. Check-in işlemleri sefer saatine yarım saat kala sona erer. Hafta sonları ve yüksek sezonda daha erken gelmeniz tavsiye edilir.

Check-in işlemleri sefer gününden öncede tüm ofislerimizde yapılabilmektedir.

Yolcu hareket saatinden 15 dk. önce feribotta hazır bulunmak zorundadır.

Yolcularımız Liman sahası içerisinde Kafeterya veya Freeshop’ta geçirdiği zamanı bu kurallara göre ayarlamakla mükelleftir.

b) Araç ile seyahat edecek yolcular için özel hükümler;

Araç ile seyahat edecek yolcuların Check-in işlemleri sadece Ulusoy Liman ofisinde yapılır. Araçlı yolcuların (sadece sürücü) Check-in önceliği vardır lütfen Tilos Travel yetkililerine durumunuzu belirtiniz.
Araçlı yolcuların Check-in işlemi için kesin olarak sefer saatinden 1 saat önce limanda hazır bulunması gerekir. Sabah Seferlerinde 08:45, Akşam seferlerinde 18:15 ten sonra gelen araçlar araç taşıma haklarını kaybederler. *Gümrük Muhafaza Müdürlüğü geç gelen araçları işleme almamaktadır.
ޞirket Araçlarında firma sahibi iseniz şirket imza sirküleri ya da çalışanı iseniz noterden vekalet yazısı gereklidir.
Rent a Car aracı ile yurt dışı çıkışı yapabilmeniz için firmadan noter kanalı ile vekaletname alınmalıdır.
Sakız Adasına geçecek yolcularımızın beynelmilel ehliyet almasına gerek yoktur.
Yeşil Sigorta aracınızın kaskosunu yurtdışında da geçerli kılan ek bir sigorta poliçesidir Sigorta firmalarından temin edilebilinir.

2) AÇIK BİLETLER : Açık biletlerin tarifeli sefere alınması sadece seferin uygunluğunda yapılabilmekte ve sadece Tilos Travel ofisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Açık biletlerin kapatılması için hareketten en geç 1 gün önce bir Tilos Travel ofisi ile irtibata geçilmeli ve bu hususta yolcu seyahatinden önce bilgilendirilmelidir.

•Açık biletin geçerlilik süresi 6 ay aydır. Biletin kesim tarihinden 6 ay sonrasında kullanılmayan bilet otomatik olarak iptal olur.
Açığa alınan biletleri, bileti kesen acente açığa alma tarihini imzalayıp ve kaşeleyip boarding üzerinde beyan etmelidir.
3) BİLETİN KAYBOLMASI DURUMU: Biletini kaybeden yolcu yeni bilet almak durumundadır. Bilet kayıplarından herhangi bir nedenle acenteler sorumlu değildir. Bulunan biletlerin acilen Beyazıt caddesi No 6-7 Çeşme/İzmir adresindeki Tilos Travel Merkez Ofisine iletilmelidir.

4) BİLETİN DEVREDİLEMEMESİ: İsme düzenlenen yolcu bileti devredilemez ve başkasına tekrar satılamaz. Bir biletle yolculuk etme hakkına haiz olan kişiden başka bir kişi tarafından taşıma ve ücret iadesi için bilet ibraz edilirse, taşıyıcı, iyi niyetli ibraz edeni taşıdığı veya bileti ibraz edene iade yaptığı takdirde, o biletle seyahat etme hakkına haiz olan kişiye karşı sorumlu olmaz.

5)BİLET İPTAL VE İADE TALEPLERİ

27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri” ni düzenleyen “Üçüncü Bölüm” başlığı altında yazılı maddelerinin,
“Yolcu Taşıma Hizmetleri” ne uygulanmaması sebebi ile; ALICI’NIN cayma hakkı bulunmamaktadır.

“Yolculuğun İptali ve Ücret İade Şartları
İşbu sözleşmeye göre satın alınan elektronik biletlerin, hiçbir şekilde yolcu, tarih, saat ve güzergah bilgilerinin değiştirilmesi satıcıdan talep edilemez. Alıcı işbu sözleşmeye göre satın aldığı bileti satış onayından sonra hiçbir şekilde değiştirmeyeceğini ve iade talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.” denmişse de

Tilos Travel Turizm Yolcularının sefer saatinden 2 gün önce bildirmek koşuluyla biletlerini 1 kez açığa alma ve yeniden tarihleme veya 1 kez yeniden tarihleme hakkı bulunmaktadır. Ücret iadesi talepleri kabul edilemeyecektir.

6) YOLCUNUN YURTDIŞI ÇIKIŞINA VEYA YUNANİSTANA GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN HALLER

Tilos Travel A.Ş den kaynaklanmayan yolcunun adli, idari, vize veya beraberinde götürmek istediği araç, evcil hayvan vs. den kaynaklanan girişine/çıkışına mani durumlarda hizmet akdi sona erer ve herhangi bir iade talebi kabul edilmez.

7) SEFER İPTALİ / DEĞİŞİKLİĞİ

•Acenteler , yolcuların mobil numaralarını sisteme kaydetmeyle yükümlüdür. Böylelikle yolcular sefer iptal veya değişikliğinden haberdar olabilir.

•Hava muhalefeti sebebiyle gerçekleştirilemeyen seferlerde yolcuya koşulsuz %100 iade yapılır. Tilos Travel’ün elinde olmayan sebeplerden kaynaklanan havamuhalefeti ve benzer durumlarda ortaya çıkabilecek konaklama, yeme içme giderlerinde Tilos Travel A.Ş’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

• Program dışı Bayrak devleti kontrolleri, Plansız gemi arızalanma durumlarında Tilos Travel’ün sefer saati ve gemi değiştirme hakları saklıdır.
•Sefer iptal ve değişikliği hususunda Tilos Travel Turizm Aş ‘nin tüm hakları saklıdır.
8) BİLET KONTROLÜ : Biletlerin kontrolleri gemi kapağında boardinglerdeki barkodlar yardımıyla yapılmaktadır. Herhangi bir sebeple iptal edilmiş , tarihi değiştirilmiş veya açığa alınmış biletli yolcular gemiye alınmaz.

9) ÖZEL İSTEĞžİ OLAN YOLCULAR / EVCİL HAYVAN İLE YOLCULUK EDECEK YOLCULAR

•Acenteler özel durumlu yolcular hakkında Tilos Travel Ofislerini Hareketten en geç 2 saat önce bilgilendirmelidir.
•Evcil Hayvan ile yolculuk edecek yolcular için gerekli evraklar Tilos Travel Ofislerinden istenmeli ve seyahatten 2 gün önce Tilos Travel Çeşme ofisine ulaştırılmalıdır. Chios Veteriner Başkanlığından onay gelmeden yolcunun seyahati konfirme edilemez.