Gidiş Dönüş

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcular

1 Yetişkin
Yolcular 1 Yetişkin 0 Çocuk
  • Yetişkin
  • Çocuk
TAMAM

Gidiş

Dönüş

Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Meis adası, Yunanistan’a bağlı olan 12 Adalar şeklinde adlandırılan adalardan bir tanesidir. Ada Kızılhisar adası olarak da bilinmektedir. Türkiye’den Antalya ve Kaş kıyılarına yalnızca 2,1 km uzaklıkta olan adanın yüz ölçümü 7,3 kilometrekaredir. Adada bulunan tek yerleşim alanı Kastellorizo (Meis) bölgesidir. Meis ismi. St.Jean Şövalyeleri’nin adaya vermiş oldukları isimdir. Ada St.Jean Şövalyeleri himayesinden sonra Mısır, Napoli ve Osmanlı İmparatorluğunun himayesine de girmiştir. Meis adası 2.Dünya Savaşı sonrasında tamamen Yunanistan himayesine verilmiştir.

Günümüzde sıklıkla ziyaret gerçekleştirilen adada uğraş alanları genellikle zeytin, üzüm ve sünger avcılığıdır. Adadaki kıyılar girintili çıkıntılı bir biçimdedir. Adaya yalnızca doğu kısımdan girişler yapılabilir. Adanın tek yerleşim yeri olan Kastellorizo Köyü de adanın doğu kesiminde bulunmaktadır.

Meis adasının Rodos adası ile feribot ve havayolu bağlantısı bulunmaktadır. Bununla birlikte Antalya’nın Kaş ilçesinden seferler düzenleyen feribotlar ile de Meis adası’na ulaşım mümkündür. Adada havaalanı bulunsa da Türkiye üzerinden adaya direkt şekilde uçuş yoktur. Bu sebepten ötürü Meis ziyaretleri için genellikle feribotlar tercih edilmektedir.

Kaş üzerinden Meis’e ziyaret gerçekleştirileceğinde satın alınması gereken Kas- Meis feribot bileti Ferry Bilet web sitesi üzerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Biletler gidiş dönüş veya tek yön şeklinde satın alınabilmektedir.

kaş meis feribot bileti

Kaş Meis Feribot Bileti Satın Alma İşlemleri Hakkında Bilgiler

Kaş-Meis feribot bileti satın alma işlemlerinde kalkış limanı Kaş, varış limanı Meis olacak şekilde işlem yapılmalıdır. Biletler tek yön veya gidiş dönüş şeklinde satın alınmalıdır. Bu doğrultuda gidiş tarihi ve dönüş tarihi seçilerek yolcu kategorisinde yolcu türü ve yolcu sayısı şeklinde işlemler doldurulmalıdır. Bilet satın alma ekranında Kaş-Meis feribot bileti fiyatı toplam fiyat kısmında belirtilmektedir.

Feribot bilet alma işleminde tarih ve saat düzenlemelerinin ardından yolcu bilgileri doldurularak işleme devam edilmelidir. Ad, soyad, telefon numarası, mail, doğum tarihi gibi kişisel bilgiler verilerek güvenli ödeme imkanları ile bilet satın alma işlemleri tamamlanmaktadır. Telefon numarası, mail gibi iletişim bilgilerinin girilmesi sefer iptali, sefer değişikliği gibi durumlarda yolcular ile iletişime geçilebilmesi açısından önem taşımaktadır.

Yolcular biletlerini satın almaları ardından feribot seferinin olacağı gün feribot hareket saatinin 15 dakika öncesinde feribotta hazır bulunmalıdır. Check-in işlemleri için ise sefer saatinin en geç 1 saat öncesi check-in ofisinde bulunulmalıdır. Satın alınan feribot biletleri iptal ve iade edilemez. Yolcular biletleri satın aldığı esnada bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Satın alınan Kaş Meis feribot bileti 1 kez açığa alma ve 1 kez yeniden tarihleme hakkı sunar. Fakat bu durum yolcunun feribot sefer saatinden 2 gün önce bildiri yapması koşulu ile geçerlidir. Açığa alınmış feribot biletinin geçerlilik süresi 6 aydır. Bilet kesim tarihi sonrası 6 ay boyunca kullanılmamış açık biletler otomatik olarak iptal edilir. Açık biletler seferin uygunluğuna göre işleme alınır ve bu durum yalnızca ilgili firmalar tarafından gerçekleştirilir. Kişiye özel düzenlenen feribot bileti bir başkasına devredilemez ve kaybolması gibi durumlarda acenteler sorumluluk kabul etmez.

kaş feribot seferleri meis detaylı bilgi

Yalnızca Kaş Meis için değil Bodrum- Kos feribot bileti, Fethiye- Rodos feribot bileti, Kuşadası-Samos feribot bileti, Sakız adası için Çeşme-Sakız feribot bileti seçeneklerine Ferry Bilet üzerinden ulaşarak satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ferry Bilet’in sunduğu güvenli alışveriş, ücretsiz kredi ve banka kartı ile ödeme, ücretsiz telefon ve e posta desteği, sigorta güvencesi gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz. 

Kaş Meis Feribot Seferleri ve Feribot Sefer Saatleri

Ferry Bilette Kahramanlar 4 isimli Antalya Kaş ilçesinden Meis’e sefer düzenleyen feribotlar, sabah saat 9:15’te hareket etmektedir. 1.sınıf otomobil dahil feribota araç kabul edilmemektedir. Meis’ten Kaş’a doğru hareket edecek olan Meis feribot (Meis ferry) sefer saati ise 16:00 şeklindedir.

Feribot seferleri, sefer saatleri, rota, başlangıç ve bitiş tarihi seçilerek listelenebilmektedir. Size en uygun feribot seferleri, sefer saati, sefer günü ve detaylı bilgi için siteye sıklıkla göz atmayı unutmayınız.

Genel kurallar gereğince Kaş Meis feribot seferlerinde herhangi bir sebepten dolayı iptal ve değişiklik olursa yolcuların bilet satın alma esnasında paylaştığı iletişim bilgilerine gerekli bildirimler yapılmaktadır.

Kaş Meis seferlerinde seyahat süresi yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Ferry Bilet ile Kaş Meis feribot biletlerinizi hemen satın alarak uygun seferler ve uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Meis Adası’nda Gezilecek Yerler

Meis adası hem günübirlik ziyaret edilecek hem de konaklama yapılabilecek yerlerdendir. Meis adasının merkezi yay görünümünde dizili bir koyun etrafındadır. Bu koyun etrafında adada gezilecek yerler yer alır. Bu yerlerin hiçbiri için araç kullanmaya gerek yoktur. Feribot yolculuğu bittiği an varış gerçekleştirilecek limandan itibaren ada gezilmeye başlanabilir.

Ferry Biletten alınan sabah 9:15 bileti ile Meis’e gerçekleştirilen ziyaretlerde dönüş saati olan 16:00’a kadar Meis adası iyi ve verimli bir şekilde gezilebilir. Her yer yürüyerek gezilip görülebilir.

meis adası kaş genel kurallar 1.ci sınıf otomobil bileti

  • Limana varıldığında sol taraftaki tepede dikkat çeken Şövalye Kalesi, 14.yy’da yapılmış önceki zamanlardan kalma bir kale üzerine kurulmuştur. Kaleye dik bir yürüyüş ile ulaşılmaktadır. Kale duvarındaki monteli dik merdiven ziyaretçileri zirve kısmına çıkarmaktadır. Kalenin zirvesinde kalıntı taşlar bulunmaktadır. Manzarası da oldukça büyüleyicidir.
  • Meis, Avrupa’ya ait tek kaya mezarına sahip olma ünvanını taşımaktadır. Adada iki likya kaya mezarı bulunmaktadır. Bu mezarlar limandan Şövalye Kalesine doğru kıyı boyunca yürüdükçe fark edilmektedir.
  • Meis limanının sol tarafında 1753 yılında inşa edilmiş Osmanlı camisi bulunmaktadır. Bu cami 2007 yılında restore edilerek Etnografya Müzesi haline getirilmiştir. Bu müzede 20.yy’dan kalma ada hayatına dair eşyalar ve eserler sergilenmektedir. Adada ayrıca bir Arkeoloji Müzesi’de bulunmaktadır.
  • St.George of the Mountain Manastırı da Meis ziyaretlerinde gezilmesi gereken önemli yerlerdendir. St.George of the Mounain Manastır’ına ada merkezinin arka kısmındaki tepede bulunan taş merdivenlerden ulaşılmaktadır. Merdivenler 400 basamaklıdır. Basamaklar tamamlandıkça limanı, evleri ve denizi kuş bakışı şeklinde görebilirsiniz. Ardından karşılaşacağınız düzlük alanda kalın duvarlar ile çevrili kilitli manastır sizleri karşılayacaktır.
  • Ada limanının bir diğer ucundaki tek başına duran beyaz kilise de ziyaretçilerin dikkatini çeken alanlardandır. Kilise ibadete kapalıdır. Heykeltraş Alexandros uzun zamandır yaz aylarını bu kilise de geçirmektedir. Alexandros sayesinde kilise sergi alanı haline gelmiştir.
  • Meis adasında denize girilecek düz kumsal alanları bulunmamaktadır. Fakat limandaki kafeler ve otellerin önünde merdivenlerde denize girmek mümkündür. Limanın her iki ucunda da deniz temiz ve berraktır. Limanın sol tarafında eski cami önünde şezlong ve şemsiye imkânı sunan beach bulunmaktadır. Saint Georger plajı da Meis adasında denize girilebilecek temiz noktalardan birisidir.

Yaz tatillerinizi verimli ve keyifli geçirebileceğiniz Meis adası ziyaretleriniz için Ferry Bilet web sitesi üzerinden Kaş Meis feribot biletlerinizi hemen satın alabilirsiniz.