Gidiş Dönüş

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcular

1 Yetişkin
Yolcular 1 Yetişkin 0 Çocuk
 • Yetişkin
 • Çocuk
TAMAM

Gidiş

Dönüş

Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Kuşadası Patmos feribot biletiFerrybilet web sitesinden en uygun fiyatlar ve kolaylıkla satın alınabilmektedir. Feribot tur seferleri içinde en lüks gemi ve yatlarla, üst düzey konforu bir araya getirip sizlere sunan Ferrybilet; Türkiye'nin parlayan turizm yıldızıdır.

Sizi taşıyan feribot Patmos kıyılarına ulaştığı anda yaşayacağınız haz bugüne kadar yaptığınız tüm tatilleri unutturuyor olacak. Patmos Adası feribot turları ile yurt dışı tatil deneyimini tatmak isteyen herkes artık bu keyfi yaşayabilir.

Patmos Adası, Samos Adası, Kos Adası, Meis Adası, Sakız Adası ve Rodos feribot seferleri ile Yunan Adaları tatil keyfini yaşamak ve farklı kültürlerden bir iz yakalamak için hemen web sitemizi ziyaret edin. Bodrum, Kuşadası, Fethiye ve Çeşme çıkışlı feribot turları ile başka kültürleri keşfetmek artık çok kolay.

En güzel tatillerin mimarı Ferrybilet; mükemmel tatil deneyimi yaşatmak üzere sizi bekliyor. Bizi hemen arayın.

Kuşadası Patmos feribot bileti

Kuşadası Patmos Feribot Bileti Nasıl Temin Edilir?

Kuşadası Patmos feribot turları için Ferrybilet web sitesine giriş yapıp, size uygun olan tarih ve saat bilgilerini seçiniz. Tarih ve saat seçiminiz ardından, ödeme sayfasına geçip güvenlikli finans alt yapımız ile ödemenizi gerçekleştirdikten sonra biletiniz kesilmiş olacaktır.

Şayet arzu ederseniz gemi turları için bileti Kuşadası Liman'da bulunan ofislerimizden fiziksel olarak ta temin edebilirsiniz.

Kuşadası Patmos Feribot Bileti ile Hangi Saatlerde Feribot Seferleri Düzenlenmektedir?

Kuşadası - Patmos feribot saatleri Kuşadası Liman çıkışlı, Patmos Limanı çıkışlı şeklinde yapılmaktadır. Yaz aylarındaki yoğunluğa göre programda değişiklik olabileceği için web sitemizden takip ederek güncel saat bilgilerine düzenli olarak ulaşabilirsiniz.

Kuşadası-Patmos Feribot Seferleri Genel Kuralları Hakkında

Patmos Kuşadası feribot seferleri için uyulması gereken genel kurallardan en önemlileri;

 • Patmos Adası feribot biletleri satın alan kişiye özel kesildiği için, sizin dışınızda hiç kimse tarafından kullanılamamaktadır. Bileti devir etmek te söz konusu değildir.
 • Kuşadasi - Patmos feribot seferleri için biletinizde belirtilen saatten bir buçuk saat önce Ferrybilet ofisinde bulunmanız gerekmektedir. Gemi saatinde seyahate katılmamanız durumunda biletiniz iptal edilecektir.
 • Kuşadası Patmos feribot bileti tarihinde seyahatinizi gerçekleştiremeyecek olursanız, bilet tarihinden en geç 2 gün öncesine kadar tarafımıza bildirip biletinizi açığa alabilir ve açığa alınma tarihini takiben 6 içerisinde yeniden kullanabilirsiniz.
 • Açığa alınan Kuşadası Patmos feribot bileti yeniden kullanılacağı zaman arzu ettiğiniz tarihte rezerve etme garantisi bulunmamaktadır. Yeniden tarihleme yapılırken sefer saatleri uygunluğu gözetilecektir.
patmos kuşadası feribot bileti

Patmos Adası Ziyaretleri İçin Ne Tür Vize Alınmalıdır?

Patmos Adası ziyaretleri için Schengen vizesi ya da kapı vizesi sahibi olmanız gerekir. Kapı vizesi Yunanistan ile Türkiye arasında imzalanan bir anlaşma ile çerçevesi belirlenmiş, 7 gün geçerliliğe sahip olan ve sonucu 2 ila 4 iş günü içerisinde çıkan bir turistik gezi vizesidir.

Pasaportunda K.K.T.C giriş damgası olan kişiler Yunan Adaları'na giriş yapamamaktadır.

Kuşadası - Patmos Feribot Seferleri İçin Vize Temini Nasıl Gerçekleştirilir?

Patmos turları yapmadan önce vize koşullarının sağlanıp sağlanmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Şayet Schengen vizeniz yoksa kapı vizesi almanız gerekir. Kapı vizesinin sonucu %100 olumlu çıkacak şeklinde bir garanti olmasa da, şayet hukuki bir engeliniz yoksa sonuçlanma olasılığı yüksek bir vize türüdür.

Kapı vizesi için gerekli evraklar;

 • En 1 yıllık pasaport ve pasaportun fotokopisi
 • Tüm bilgilerin tam olarak doldurulduğu vize başvuru formu
 • Eğer adada konaklama yapılacaksa otel konfirmasyon evrakı
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Gidiş dönüş feribot bileti

Gemi turları ve vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizdeki çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. Tüm vize işlemlerinde, yüksek tecrübesi ve hızlı işleyişi ile en kapsamlı hizmeti sağlayan Ferrybilet yalnızca bir tık uzağınızda.

Patmos Adası Tarihi Hakkında Birkaç Önemli Hatırlatma

Karesler, Dorlar, İyonyalılar ve Romalılar'ın hükümranlığında uzun yıllar geçiren adanın tarihi antik çağlara değin ulaşmaktadır. 400 yıldan fazla Osmanlı toprakları dahlinde hüküm süren ada 1912'de İtalyanların uhdesine geçmiş ve son olarak 1948'de 2.Dünya Savaşı'nın kaybedişlerinin ardından İtalya  tarafından Yunanistan'a savaş tazminatı olarak devredilmiştir.

Ada Hristiyan alemi için çok önemli olduğundan Ege'nin Kudüs'ü ve Holy Island (Kutsal Ada) olarak ta anılmaktadır. Hz.İsa'nın 12 havarisinden biri olan Aziz John'un, Yuhanna İncili'ni bu adada yazdığına inanıldığı için Hristiyanların dünyadaki önemli hac merkezlerinden biri olarak kabul edilir.

Bazı tarihi varlıkları Unesco tarafından miras listesine alınan bu özel ada; dünyadaki 7 önemli hac merkezinden biri olduğu için ruhani bakımdan farklı bir havaya da sahip.

Ada kalbinde barındırdığı her medeniyetin ve her varsayımın şahitlerini bağrında hiç bozmadan korumuş. Bu medeniyetlerin izleri farklı kültürel kaplarda birbirine karışıp değişik renkler eşliğinde tüm misafirlere sunulurken, adadan mutsuz ayrılmak mümkün olamıyor.

Adaya bir kez giden misafirlerimizin pek çoğu yeniden ziyarette bulunup, adanın gizemli ve tarihi dokusuna şahitlik etmek istiyorlar. Siz de hemen Ferrybilet ile feribottaki yerinizi ayırtın ve mükemmel güzelliklerin tadını çıkararak tüm yılın yorgunluğunu atın.

çocuk bebek yetişkinler için feribot turları ve gemi turları

Patmos Adası İçinde Neler Yapılabilir?

Patmos Adası hem antik çağlara uzanan zamanlar ötesi yapısı hem de mükemmel mimari tarzıyla gidip gören herkesi büyülemektedir. Mavinin türlü tonlarını barındıran şifalı Ege Denizi, yeşilin en güzel tonlarıyla bezenmiş doğası ve kalabalıktan uzak tertemiz havası ile adeta bir cazibe merkezidir.

Adada tur atarken görülecek pek çok tarihi dokudan birkaçı;

 • Aziz Yuhanna Manastırı
 • Apokalipse Manastırı
 • Yel Değirmenleri
 • Kıyamet Mağarası
 • Agrio Livadi Plajı
 • Psili Ammos Plajı

Yunan On İki Adalar'ın en kuzey kesiminde kalan yaklaşık 3000 nüfuslu şirin ada, dünya turizminin gözdeleri arasında yer almaktadır. Denize sıfır restoran ve tavernaları ile konuklarına adeta cennetten anlar sunan ada mutfağıyla çok ünlüdür.

Deniz ürünleri bakımından çok zengin olan ada halkı geçiminin önemli kısmını da bu şekilde karşılar. Ege Denizi'nin berrak sularından çıkan taptaze ve lezzetli deniz ürünleri genelde yerel aile işletmeleri olan küçük mekanlarda işlenerek konuklara servis edilir.

Fiyatları bakımından pek çok tarihi ve turistik bölgeye göre oldukça uygun bir bantta seyreden ada sadece bu tatların keşfi için bile gitmeye değerdir.

Şirin çarşıların içinde ada halkının el sanat eserlerinden oluşmuş şirin hediyelik eşya dükkanları vardır. Gayet makul fiyatlara kendinize ve sevdiklerinize çok çeşitli el yapımı özel hediyeler alıp, tatilinizi ölümsüzleştirmeniz mümkündür.

Adanın kendine has sakin havası içinde tüm yorgunluklarınızı unutabilir, eğer isterseniz meşhur Yunan gecelerinde eğlenceye atılabilirsiniz. Akşam yemeği saatleri bitimine dek restoran şeklinde hizmet veren işletmeler genelde yemek saatleri bitimiyle tavernaya dönüşmekte ve eşsiz Yunan müzikleri ile konuklara keyifli anlar yaşatmaktadır.

Kuşadası Patmos Feribot Seferleri Ferrybilet Konforu ve Güvencesiyle Daha Keyifli

Eğer daha önce hiç yurt dışı tatil deneyimi yaşamadıysanız ve uzak destinasyonlar için bütçe ayıramıyorsanız, Yunan Adaları sizin için adeta biçilmiş bir kaftandır. Türkiye kıyılarından, kapı vizesi kolaylığı ve uygun feribot bileti fiyatları ile bu şirin adalara gidebilir ve tatil deneyimlerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Patmos Adası, Meis Adası, Sakız Adası, Rodos Adası, Samos Adası ve Kos feribot seferleri için hemen bize ulaşın ve keyifli tatilin tadına varın.

Ayrıca; yetişkin gözetimindeki bebek ve çocuk yolcularımız için tüm güvenlik önlemleri alınmış olduğundan ailece gönül rahatlığıyla gemi turları için yerinizi ayırtabilirsiniz. Ferrybilet ve Tilos Travel güvencesi ile alacağınız biletler ile en huzurlu tatiller sizin olacak.