Gidiş Dönüş

Kalkış Limanı

Varış Limanı

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcular

1 Yetişkin
Yolcular 1 Yetişkin 0 Çocuk
 • Yetişkin
 • Çocuk
TAMAM

Gidiş

Dönüş

Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Kuşadası Samos feribot bileti satın alma işlemlerinizi Ferrybilet sitesinden yaparak Samos ziyaretlerinizi konforlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Samos için oldukça ideal bir seçim olan feribot ulaşımı günümüzde son derece popüler bir hale gelmiştir. Özellikle yaz aylarında talebin arttığı Samos için feribot biletleri de artışa geçmiştir. Kuşadası feribot bileti satın alma işlemi online olarak kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Ferrybilet üzerinden satın alabileceğiniz Kuşadası Samos feribot bileti gidiş dönüş veya tek yön şeklinde alınabilmektedir. Bilet satın alma işlemlerinde kalkış Kuşadası Büyük Liman, varış Vathi Port şeklinde liman isimleri sizlere yansıtılmaktadır.

Kontroller sağlandıktan sonra yolcu, seyahatini gerçekleştirmek istediği gün için gidiş dönüş tarihi ya da yalnızca gidiş tarihini doğru bir şekilde seçerek işlemlerini yapmalıdır. Kuşadası Samos feribot seferleri için bilet satın alma işlemlerinde yolcu kategorisinde bulunan yetişkin veya çocuk kategorilerinden biri mutlaka seçilmelidir. Feribot bilet fiyatı TL değil euro olarak satışa sunulmaktadır.

Kuşadası Samos Feribot bilet işlemlerinde yolcu bilgileri; ad-soyad, cinsiyet, doğum tarihi, iletişim bilgileri şeklinde istenmektedir. Siz de Samos adası feribot bileti için bir yolculuk düşünüyorsanız güvenli bir ulaşım imkânı sunan Ferrybilet'ten hizmet alarak Samos'a ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Çeşme Sakız adası, Fethiye Rodos feribot biletleri için de Ferrybilet sitesinden hizmet alabilirsiniz.

kuşadası samos feribot bileti

Kuşadası Samos Feribot Bileti ve Sefer Saatleri

Kuşadası - Samos feribot yolculuklarında bilet satın alma işlemleri sırasında en önemli etkenlerden birisi feribot seferleridir. Feribot seferleri seçenekleri arasında gün detayının yanı sıra saat detayı da ön plana çıkmaktadır. Kuşadası Samos feribotları, belirlenmiş olan feribot sefer saatleri uygulamalarına göre hareket etmektedir. Samos Kuşadası feribot bileti satın almak istediğinizde öncelikle kendinize uygun sefer tarihi seçerek işlemlerinize başlamalısınız.

Dilediğiniz tarih içerisinde uygun bir sefer yoksa size uygun olan bir diğer tarihi seçebilirsiniz. Tilos Travel, Meander Travel'dan farklı olarak Ferrybilet Kuşadası Büyük Liman kalkışlı Samos feribot sefer saatleri sabah 08:30, öğleden sonra 16:00 şeklindedir. Samos Kuşadası yönündeki sefer saatleri ise 14:30, 18:15 şeklindedir. Kuşadası Samos feribot seferlerinde feribotlara araç dahil edilmemektedir. Kuşadası Samos feribot yolcu bileti sefer saatleri kapsamında satılmaktadır. Ada içinde araç kiralama hizmetleri bulunduğu gibi adaya gitmeden öncesinde de araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kuşadası Samos Feribot Seferleri Kaç Dakika Sürmektedir?

Kuşadası Samos arası feribot seferleri yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

Seferler ile ilgili yolcu konumunda bulunan kişileri uyması gereken birtakım genel kurallar bulunur. Feribot biletlerini de ilgilendiren bu kurallara, genel kurallar kısmından erişim sağlayabilirsiniz.

Samos Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Samos adası Sisam adası olarak da bilinmektedir. Samos adası Sakız adası gibi Türkiye'ye en yakın olan Yunan adalarından biridir. Kuşadası'nın karşısında yer alır. Son dönemde oldukça popüler bir hale gelen Samos adası, turkuaz kıyıları ve doğal güzelliği ile dikkat çeker.

Samos genellikle her mevsim gidilebilecek bir adadır. Fakat denizin ve sıcak havanın tadını çıkarmak isteyenler genellikle yaz aylarını tercih ederler. Yerli yabancı tüm turistlerin dikkatini çeken ada, mayıs ve eylül ayları aralığında oldukça fazla ziyaretçi alır. Ada'da katedral büyüklüğünde bir kilise ve Samos Üniversitesi yer almaktadır.

Kuşadası Samos Feribot Seyahati Sonrası Araç Kiralama

Samos'ta Ulaşım ve Araç Kiralama: Samos adasına feribot ile ulaşım sağlandığında adayı rahat bir şekilde gezebilmek için en iyi imkanlardan olan araç kiralama hizmeti adada bulunmaktadır. Yürüyerek veya toplu taşımalarla gezilebilecek ada, araç ile daha kolay bir şekilde gezilebilmektedir.

samos feribot bileti

Rahat rahat ve doyasıya gezebilmek için araç kiralama hizmeti sunan birçok yerel firma bulunmaktadır. Araç kiralama işlemleri dilerseniz adaya gitmeden önce ayarlanabilmektedir. Dilerseniz de Vathi'de limandan ayrıldıktan sonra çarşı içerisinde bulunan firmalardan kiralanabilmektedir. Araç fiyatları aracın türüne göre değişiklik göstermektedir.

Samos'ta Konaklama İmkanları: Samos feribot bileti alarak ile günü birlik Samos turu yapabilir ve konaklama imkanlarına göz atabilirsiniz. Samos'u ziyaret edip dönme amaçlı alınmış olabileceği gibi konaklama yapılacağından dolayı ileri tarihli alınmış da olabilir. İşte tam bu noktada Samos'da konaklama yapabilmeniz için uygun alanlara ihtiyaç duyulabilir. Kuşadası samos feribot seferi sonrası Samos adası ziyaretlerinizi doyasıya yaşayıp en iyi şekilde değerlendirmeniz için Samos adasında birçok apart, otel ve pansiyon bulunur. Pansiyonların çoğu aile işletmesi temiz ve konforlu pansiyonlardır.

Ada da konaklama yapmak için en sık tercih edilen bölgeler Pythogorion, Samos Town, Kokkari, Marathokampos, Karlovasi bölgeleridir.

 • Pythogorion: Konaklama imkânı için oldukça sık tercih edilen bu bölge, bünyesinde barındırdığı çok sayıda plaj, restoran ve turistlik alanlar nedeni ile tercih edilmektedir. Aynı zamanda Samos havaalanı ve feribot yolcu terminallerinin burada yer alması da konaklama için tercih edilmesine büyük bir sebep olmaktadır.
 • Samos Town: Ada'nın merkezi olup birçok sayıda konaklama alanına sahip olmasından dolayı konaklama için tercih edilen alanlardandır. Samos Town bölgede Vathi ismi ile de bilinir.
 • Kokkari: Samos ziyaretlerinde sessiz ve sakin bir alanda konaklama yapmak isteyen ziyaretçiler genellikle Kokkari'yi tercih etmektedir. Küçük sahil kasabası olan Kokkari, deniz ile dağ arasında kalmış Rum köyü ruhu ile dikkatleri üstüne çekmektedir.
 • Marathokampos: Kasaba'nın kendisi iç kısımlarda kalmaktadır. Fakat Kerkis Dağı'na yakın Kampos ve Votsalakia isimli sahil yerleşim alanları bulunmaktadır. Huzurlu bir tatil için en iyi konaklama alanlarındandır.
 • Karlovasi: Hareketli bir konaklama alanı tercih edenlerin kendini bulduğu yer Karlovasi'dir. Burası içerisinde mevcut olan üniversiteden dolayı bir öğrenci kasabasıdır. Her an hareketli ve eğlencelidir.

Samos'un Eşsiz Lezzetleri: Ege ve Akdeniz mutfağından esintiler hissedeceğiniz Samos'ta; Mousakka, Feta salatası, Saganaki, Tzaziki, Stifado, Kleftiko ve uzo mutlaka denemeniz gereken tatlardandır.

Samos Adasında Gezilecek Yerler

 • Vathy

Feribotlar (ferries) Samos'da Vathy'de bulunan limanda durmaktadır. Vathy ada'nın merkezidir. Cıvıl cıvıl bir ortamı bulunur. Gece ışıl ışıl yarım ay görünümü sunar. Bunun sebebi kafeler, tavernalar ve hediyelik eşya dükkanlarının kordon boyu sıralanış biçimidir. Tavernalarda bulunan canlı müzikler limana ve kordonda yürüyüş yapanlara büyük bir hareketlilik katar.

samos feribot sefer saatleri yolcu bileti

Vathy'de uzun, güzel bir çarşı bulunur. Tekstil ve deri ürünlerinin satışının yapıldığı bu çarşı alışveriş ve hediyelik eşya seçenekleri için birebirdir. Pythagoros meydanı Vathy'de bulunan aslan heykeli ile ünlü oldukça işlek ve hareketli bir meydandır. Burada gece gündüz müzik ve eğlence kesilmez. Samos Vathy ziyaretlerinde Samos Arkeoloji Müzesi ve Şarap Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

 • Pythogorion

Matematikçi ve filozof Pisagor'un yaşadığı Pythogorion kasabası eski olmasına rağmen adanın en popüler kasabalarındandır. Bu kasaba Arnavut kaldırımları, dar sokakları, renkli dükkanları, çarşısı, küçük limanı ve uzunca bir yürüyüş yolu ile ünlüdür. Sahilinde Yunan mutfağı lezzetlerinin sunulduğu birçok taverna ve kafe bulunur. Limanının sonunda Pisagor'un ilgi çekici heykeli mevcuttur. Gün batımı, heykel ve deniz, ziyaretçilerin bol bol fotoğraf çektiği unsurlardır.

 • Eupalinos Tüneli

Adada bulunan Eupalinos Tüneli 1.036 metre uzunluğu ile dikkat çekmektedir. Mutlaka görmeniz gereken bu tünel Megaralı Eupalinos tarafından inşa edilmiştir. Tünelin orta bölümü günümüze kadar korunmuştur. Restore edilen tünel, dağın enerjisi ve gizemli görünümüyle ziyaretçilerinin ilgi odağı olmaktadır.

 • Panagia Spiliani Manastırı

Spiliani Manastırı 125 metre yükseklikte bulunan konumu ile ziyaretçilerine öncelikle çok güzel bir manzara imkânı sunuyor. Pythogorion kasabasına yakın bu manastır, mağaranın içerisinde bulunuyor. Manastır'ın ismini aldığı Spilia kelimesi de Yunanca da mağara anlamına geliyor. Meryem Ana'ya ithaf edilen bu manastır, 95 basamak indikten sonra karşılaşılan antik döneme ait tapınak parçaları ile mağaranın eskiden ibadet merkezi olarak kullanıldığına dair bilgileri veriyor.

Kilisede bulunan Meryem ana ikonunun mucizevi olduğuna dair söylentiler olmaktadır. Bu söylentiye inananlar bir efsanenin gerçekleşmiş olduğunu söyleyen kişilerdir. Efsaneye göre yabancılar bir gün mağarada bulunan ikonu çalar. Çaldıkları ikonu gemiden indirirken denize düşürürler. Paramparça olan ikon, aylar sonra Samos adası'na parçaları ile döner. Samoslular kıyıda buldukları ikon parçalarını toplar, yapıştırır ve kilisede bulunan yerine koyar.

samos kuşadası tilos travel gün gece genel kurallar

 • Lykourgos Logothetis Kalesi

Samos adası içerisinde bulunan, değerli yapıtlarından biri olan Lykourgos Logothetis Kalesi, savunma mimarisinin önemli örneklerindendir. Kale 19.yüzyılda birbirinden farklı arkeolojik kalıntılar kullanılarak inşa edilmiştir.

 • Potami Şelaleleri

Potami bölgesinde bulunan Karlovasi şelaleleri, olağanüstü güzelliği ile dikkat çekmektedir. Şelaleler yüzmek için berrak ve eşsiz görünümlü iki küçük göl oluşturmaktadır.

Samos Adası'nın tüm doğal ve tarihi güzelliklerini ziyaret etmek için Kuşadası Samos feribotu biletinizi almayı unutmayın.